• Reklam
Neziha ile GÜZELLİK

Neziha ile GÜZELLİK


İPEK KİRPİK NEDİR? NASIL UYGULANIR?

21 Temmuz 2019 - 08:41

Kadınların güzelliğine güzellik katmak, görünüşünü değiştirmek için o kadar çok yöntem var ki 'İpek Kirpik' de onlardan biri.

İpek kirpik; gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını artıran bir uygulamadır. İpekten hazırlanmış olan, suni kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklerinize tek tek özel bir medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Kişinin göz yapısına ve bazen de kişinin isteğine bağlı olarak kalınlığı ve uzunluğu belirlenir.

İsteyenlere 2D 3D kirpik de yaptırabiliyor. Dediğim gibi bu isteğe bağlı bir durum. Şunu diyebilirim ki bu uygulama gözlere daha doğal bir görünüm kazandırıyor.

2-3 aylık dönemlerde her gün birer ikişer dökülen kirpikleriniz, bu dönemde yerini yeni kirpiklere bırakır. İşte bu doğal dökülme evresinde; her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de düşer. İpek kirpikler, koparmadığınız sürece bu doğal dökülmenin dışında zarar görmez. Periyodik aylık bakımlarda bu dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere ek yaptırarak alanı eksiltmemiş olursunuz.

İpek kirpik uygulamasında istediğiniz uzunluğu ve yoğunluğu seçebilirsiniz. Tercih size kalmış. İpek kirpik işlemi yaklaşık 1.5 ya da 2 saat sürüyor. Daha sonrasında ayda bir bakıma gitmek gerekiyor. Bu suni kirpikler 3 ay süreyle kalıyor.

Bu uygulamada, ipek olanlar gerçek kirpiğin ucuna eklendiğinden kirpik dipleriniz hava alır. Kirpikler ipek malzemeden yapıldığı için son derece yumuşak ve hafiftir, uygulama sonrası hiçbir fazlalık ve rahatsızlık hissi olmaz. Ayrıca özel medikal yapıştırıcısı kullanıldığından alerjik bir durum olmaz. Göze hiçbir yan etkisi bulunmaz ve hassas göz çevresine dahi güvenle uygulanmaktadır.

Bu suni kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapıldığından gerçeğinden ayırt edilmesi oldukça zordur. Uygulama sonrası kirpikleriniz oldukça doğal, gür, uzun ve kalın görünümlü olur.

 

UYGULAMA ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT!

 

İpek kirpik uygulamasından önce yüzdeki kalıntılar hassas bir makyaj temizleme sütü ile çıkarılır. Sonra da yüz, temizleme jeliyle yıkanır. Kirpik diplerinde kullanılacak olan yapıştırıcı için, cilt yağlardan arınmış olmalıdır.

İpek kirpik uygulamasından önce 48 saat içerisinde kirpiklerinizi ovuşturmamalı, kıvırıcı aparatlar kullanmamalı ve kirpik perması uygulamamalısınız. Uygulama boyunca gözler kapalı kalır. Varsa lensler çıkarılır. Yüksek ısı ve yoğun neme maruz kalınmaması için ipek kirpik uygulaması sonrasında 48 saat boyunca solaryum, sauna ve buhar banyosundan kaçınılmalıdır.

Kirpik diplerindeki yapıştırıcının etkisini kısa zamanda kaybetmemesi için uygulamadan sonra 48 saat maskara kullanılmamalıdır. Yine uygulamadan sonra, kirpik alanlarının temizliğinde dikkatli ve nazik olunmalıdır. Yağ bazlı temizleyiciler, makyaj sökücü kremler veya göz kremleri kirpik diplerine yakın sürülmemelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum