• Reklam
Neziha ile GÜZELLİK

Neziha ile GÜZELLİK


GÜZELLİK İÇİN KOLAY YÖNTEMLER

20 Kasım 2019 - 23:29

jennyhouse-makeup2520fushia2520lipstick2520look25201.jpgKullandığınız makyaj ürünleriyle ilgili sizlere bazı bilgi ve ayrıntılar vermek istiyorum. Bu önerileri kullanarak hem güzel görünürsünüz, hem de tasarruf etmiş olursunuz. İşte o önerilerim:

1. Eye-Liner (Aylaynır) çekerken kuyruğa şekil vermekte zorlanıyor musunuz? Kolayı var. Beyaz göz bantlarıyla istediğiniz şekli verebilir, hedeflediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. 

2. Kapatıcıyı kullanmak aslında 3 çizmek kadar kolay bir yol. Bir kaştan başlayarak ortada iki kaşı birleştirin. Yani kaşların üzerine 3 rakamını çizin. Bunu kaş üstü aydınlatmada kullanın.

3. Diyelim ki aylaynırınız bitti, acil bir yer yok. Kalemini rimel boyasına batırıp kullanabilirsiniz.

4. Rujunuzu sürmeden dudağınıza nemlendirici ya da parlatıcı kullanın. Hem dudağınızın rujundaki çatlağı önlersiniz hem de dudağınızın daha güzel ve canlı görünmesini sağlarsınız.

5. Mükemmel çekilmiş göz kalemi için kirpik kıvırıcınızı deneyin. İlk olarak kirpik kıvrımının üst demir kısmına siyah göz kalemini sürün… Kirpiği kıvırma esnasında gözün üst kısmına da kalem çekmiş olacaksınız.

6. Rimel sürerken göz kapağına bulaşıyorsa çözümü şu… Göz kapağınıza bir elinizle rimel sürerken, diğer elinizle bir kağıt ya da peçete ile göz kapağınızı kapatın. Böylece kirpiklere rahatça rimel sürebilirsiniz.

7. Makyajda gözlerinizi ön plana mı çıkarmak istiyorsunuz? Göz makyajı bittikten sonra, gözünüzün iç alt kısmına açık renk ya da beyaz kalem çekin. Hem yorgun görüntüsü ortadan kalkar, hem de göz ön plana çıkar. Bir de gözünüze aydınlık verir.

8. Fondöteniz bittiyse kutusunu sakın atmayın. Eğer açılabiliyorsa bunu bir kulak çubuğu yardımı ile ya da küçük spatula yardımı ile sıyırın. Dipte kalan fondöteni de değerlendirmiş olursunuz. 

9. Makyaj esnasına diyelimki koyu renkli fondöten kullandınız bunu hemen silmeden önce en açık renkten oluşan fondöten ve açık renk pudra ile renk tonunu düzelte bilirsiniz. 

10. Yanlışlıkla teninizden daha koyu bir fondöten aldıysanız üzülmeyin içine bir miktar yüz nemlendiricisi karıştırarak rengin açılmasını sağlayabiliriz.

11 Maskaradan en iyi şekilde yararlanmak için iki avucunuzda sürterek ısınmasını sağlayın. Kirpiklerinize daha güzel kıvrım vereceğinden emin olabilirsiniz.

12. Maskaranız bitti mi atmayın. Maskaranın giriş yerindeki  lastiğini çıkardığınızda kenarında birikmiş olanları kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca katılaşmış ve topaklanmış maskaranızı tekrardan kullanmak istiyorsanız içine 3-4 damla kadar lens solüsyonu damlatın. Bu arada bir maskaranın kullanımı 3 ya da 4 aydır eğer ki 3 ya da 4 ayı geçerse gözde iltihaplanma yapabilir.  

13. Bitmiş olan dudak parlatıcısının içine az miktarda nane yağı karıştırarak dudakta dolgulu bir görünüm yapmasını sağlayabilirsiniz.

14. Dudaklarınızın daha dolgun mu görünmesini istiyorsunuz? Ruju uygulamadan önce dudaklarınızın tam merkezine açık renkte kalem sürün.

15. Sabah geç kalktınız ve çıkarken makyaj yapmadınız. Kötü görüneceksiniz diye korkmayın. Kısa sürede ufak rötuşlar yapabilirsiniz. İlk olarak gözlerinize ya da dudaklarınıza odaklanın. Koyu renk ruj ve rimel yeterlidir.

16. Uykunuzu yeterince almadıysanız ve yorgun görünüyorsanız ilk olarak kaş üstlerine-ortasına, burun ve iki elmacık yanağa aydınlatıcı pudra kullanın.

17. Göz makyajınızın kalıcı olmasını ve ön plana çıkmasını istiyorsanız ilk olarak kapatıcı kullanın ve arkasından beyaz far sürün. Kullanmak istediğiniz farın renginde göz kapağınıza  kalem sürün. Daha sonra da farınızı kullanın sonucu fark edeceksiniz. 

18. Akşamları makyajınızı silmeye çok mu üşeniyorsunuz? Çok mu uykunuz var? Yatağımızın başucunda makyaj temizleme mendillerinden bulundurun ve temizleyin daha sonra da uykuya dalın. 

19. Rujunuzun gün boyunca kalıcı olmasını mı istiyorsunuz. Bunun için ilk önce dudaklarınıza transparan pudra sürün gün boyunca kalıcılığı elde etmiş olursunuz.

20. Farklı cilt sorunlarınız mı var? Örneğin kahverengi lekeler, yeşil ve mor damar görünümü, kızarıklık ve sivilceler, donuk bir görünüm ya da ışıltısızlık… Bunları ortadan kaldırmak için sizlere harika ürün tavsiye edebilirim. Flormar’ın 5 farklı renkten oluşan ve cilt sorunlarını gideren kapatıcısını tavsiye edebilirim. Bej, rengi kahve lekeler ve çillere.. Pembe, yeşil-mor olan damarlara… Yeşil olan kızarıklıklar ve sivilcelere.. Mor rengi donuk görünme… Beyaz da ışıltı ve aydınlık verir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum