• Reklam
Neziha ile GÜZELLİK

Neziha ile GÜZELLİK


SAÇ BOYARKEN YAPILAN HATALAR

26 Ekim 2019 - 21:03

Evde saçlarınızı boyarken, istenmeyen sonuçlar alırız. İstenmeyen dağınıklık ve renk için uyulama esnasında yaptığınız hatalardan kaçınmanız mümkün.

Evde saçınızı boyarken hata yapmamanız için bazı fikirler ve taktikler aktaracağım.

Öncelikle saçlarınızı boyamaya karar verdiğiniz gün sakın saçlarınızı yıkamayın.

Çünkü saç derinizde bulunan dipteki yağ sizi boyanın kimyasal etkilerden, tahriş olma gibi etkenlerden korur. 

Eğer, boya ile saçlarınızı iki ton açmak ya da koyulaştırmak, balyaj, omre, röfle gibi işlemler yapmak istiyorsanız aman dikkat!

İlk kez yapıyorsanız ve iyi sonuçlar almak istiyorsanız kuaförünüze danışmanız daha doğru olur.

Eğer ki saçlarınızda gri varsa bazı boyalar gri rengi kapatmada başarılı olmayabilir. Saçınızın tamamını boyamadan önce boyanızı ve bekletme süresini önceden test edin.

Koyu saçlarda ise bazı renkler tutmayabilir. Bu nedenle boyanızı saçınızın bir tutamında denemenizde fayda var.

 

DİPLERİ, UÇLARI BOYADIĞINIZ GİBİ BOYAMAYIN 

Saç diplerinizi ve saç uçlarınız birbirinden farklıdır… Aynı yöntemle boyarsanız tamamen farklı görünebilirsiniz. Saç uçları boyayı köklerden daha kolay alır, bu nedenle saçlarınızı boyamaya köklerden başlayın. Yani dipten başlayın..

 

SAÇ RENGİNİZİ SEÇERKEN DİKKAT

Saç renginizi seçerken ten renginiz göz renginizi ve kaşlarınızı göz önüne almanız gerekiyor. Sarı saç tonları beyaz tenli insanlara daha çok yakışırken, karamel, kahve tonlardaki saçlar koyu tenli insanlara daha çok yakışır.

Her renk, her insanda farklı durabilir.

 

BOYA KORUYUCU ŞAMPUANLARLA YIKAYIN

Çoğu kişi işlemden sonra boyanın akmaması için saçlarını yıkamaktan çekinirler. Bu durum boyanın kalıcılığı açısından etkili olsa da saçların sağlığı için yanlıştır. Saçlar boyandıktan sonra saç derisinde ve saç tellerinde kalan boyayı saçtan arındırmak için, saçları boya koruyucu şampuanlarla yıkamak gerekir.

 

KAŞLARINIZI BOYAMAYIN

Kaş renginiz saç renginize göre daha koyu olduğu için renklerini eşleştirmek size cazip gelebilir. Ama kaşlarınızı boyamak göze yakın olduğundan sakıncalı bir durumdur, farklı sonuçlar alabilirsiniz. O yüzden kaşlarınızı kuaföre boyatın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum