Neziha ile GÜZELLİK

  Neziha ile GÜZELLİK


  SAÇINIZ HAVLUYA SARILI KALMASIN!

  12 Aralık 2019 - 14:30

  Bir çoğumuz güzelleşelim derken kendimize zarar verebiliriz.

  Hatta güzel görüneyim derken saç ve cilde yaptığınız hatalı, bilinçsiz uygulamalar, günü geçmiş ürünleri kullanım gibi bir çok sebep tam tersi etki yapabilir. Cildinizi bozabilir, saçlarınızı yıpratabilir.
  Örnekler vererek hataları dile getirelim.
  Makyaj fırçaları uzun süre kullanıldıkça, ölü derileri ve bakterileri barındırmaya başlar. Bu tür mikroplu fırçalar, ciltte çeşitli mantar hastalıklarına, hatta sivilcelere neden olabilir.
  Bu nedenle haftada 1 kez fırça temizliğine önem vermek gerekir.
  Kullandığımız bir çok ürünün temiz ve hijyen olmasına özen göstermeliyiz. (pudra süngeri ve fırçalar)
  Yüzünüzde sizi rahatsız edici, sivilce varsa eğer kesinlikle onları sıkmayın. Çünkü sivilceler sıkıldığında dışarıya çıkan bakteriler cilde yayılarak yenilerini oluşturabilir.
  Sıkma işlemini cilt bakımında uzman kişilere yaptırmak gerekiyor.

  Bu işlemi bilinçsiz olarak yaparsanız, yüzde iz kalmasına sebep olabilirsiniz.
   

  Günü geçmiş fondöten yüzünüzde kaşıntı, kızarıklık ve aknelere sebebiyet verebilir. Bunun için aldığınız fondöteni mutlaka 1 sene içinde tüketmelisiniz. Bazı ürünler 6 ay ömürlü de olabilir, ona da çok dikkat etmek lazım. 
  Gün içinde yapılan makyajı yıkamadan ve temizlemeden yatağa girmek bence cildinize yaptığınız en büyük kötülükten biridir. Cilt gözenekleriniz kapalı olduğundan, cilt nefes almayacak bu nedenle zamanla kırışıklık ve çirkin bir görünüme neden olacaktır. Bu nedenle cildinizi yatmadan önce mutlaka güzelce temizleyin, sonra da nemlendirici uygulayın.


  Cildimize olduğu kadar saçlarımıza da değer vermeliyiz. Banyo yaptıktan sonra havlu ile sarmak veya havlu ile sert bir şekilde kurulamak saçları kırabilir. Islakken saçlara yapılan bu uygulama saçlarınızı koparabilir. Bu nedenle havlu ile kompres uygulayın ve geniş dişli tarakla tarayın. 
  Saçlarınızda kullanmanız gereken bakım ürünleri saç tipine göre uygun olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken husus şu: Kırık, yıpranmış, yanmış saçlar için uygulanan bakımlar ayrıdır.
  Saç tipine uygun bakımları uzman kişilere danışmak gerekir.
  Saç fırça seçimini her zaman geniş dişli ya da topuzsuz (iğne uçlu) olandan yana kullanan. Böylelikle tararken yıpranmamasını ve kırılmamasını sağlamış olursunuz.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum