• Reklam

Yalancının kim olduğu ortaya çıktı!

Sanayici-yazar Tahsin Güzel, "yalancının mumu yatsıya kadar yanar" sözünü kanıtlarcasına bir olayı aydınlığa çıkardı. CHP İzmir İl yönetimine esnafı gezdiren AK Partili Necdet Heppekcan'ın savunmasını çürüttü. İşte Tahsin Güzel'in o yazısı...

Yalancının kim olduğu ortaya çıktı!
23 Temmuz 2021 - 12:42

TAHSİN GÜZEL YAZDI


YALANCIYI BULDUK!

Acaba kaç köşe yazısı daha yazacağım bilemiyorum, ama başta Kerem Ali Sürekli olmak üzere bu partiyi sevk ve idare eden yetkililer beni dinleyene kadar bu işin peşini bırakmayacağım!
Nedeni CHP- MHP- AK Parti filan değil..
İdealist insan ve partililere şapka çıkarırım hangi partili olursa olsun..
Ama partilere dolan ve kalkan yapan, güç bulanlara tahammülüm yok.
Bazıları var ki CHP’de koltuk bulamıyor, AK Parti'ye, MHP'ye gidiyor ya da tam tersi oluyor...
Siyasetteki kirlenme de bundan oluyor.

Biliyorsunuz, AK Parti İzmir İl yönetimine ‘yutturulmuş’ Necdet Heppekcan, İzmir CHP İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve parti yöneticilerine 1. Sanayi Sitesi esnafını gezdirdi, Odasında misafir etti.
'İcra makamı’ olduğunu düşünmüş olacak ki, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e esnaf sorunlarını içeren bir dosya verdi.
Bu ziyarette; sanayi esnaflarından birisi, “kurtarın bizi, artık dayanacak gücümüz kalmadı” diye isyanını dile getiriyor.
Deniz Yücel ise bu esnafa, “Çok az kaldı. Milletten den sandıktan da kaçıyorlar. Ama peşlerini bırakmayacağız, sizi bu hale getiren AKP iktidarından kurtaracağız” diyerek yanıt veriyor.
Bir yanda dert dinleyen, bir yanda da derdini anlatan bu diyalog gayet normal, lakin anormal olan ve basına yansıyacak kadar haber değeri olan ise...
CHP İl Başkanı Yücel’in 'sizi AKP’den kurtaracağız' demesine karşılık sözüm ona AK Parti yöneticisi Heppekcan’ın sus-pus olması!
Bu durum elbette eleştirilecek, hakkında yazılıp konuşulacak bir durumdur.
Tabi ki duyarsız kalmadım ve “Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol” başlıklı yazımda eleştirinin şahını yaptım.

Bu anormallik basına yansıyınca bizim ‘yutturulmuş’ Heppekcan, güya olaydan sıyrılmak için 14 Temmuz günü bir internet tv'sinde konuştu.
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in esnafı ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada geçen ifadelerin buluşmada söylenmediğini belirterek, "İnsanlık gereği kişisel duruşumuz, her kapımıza geleni karşılamaktır. Deniz bey konuşmadığımız konuları basına servis etti. Yanlış yaptı, üzüldük.. Kınıyorum" dedi.
 
Bak hele bak! 
Bizim ‘yutturulmuş’, gözünün önünde söylenenleri inkar ediyor, Deniz Yücel’e fırça atıyor ve kendisi hariç heyeti ve haberi yapan gazetecileri yalancılıkla suçluyor!
Konunun muhataplarından olan ve bizzat bu esnaf ziyaretinde yer alan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, kendisini birkaç kez telefonla aramam neticesinde bana dönüş yaptı, dahası gönderdiği mesaj ile olayı anlattı.
Köşe yazımı okuduğunu belirtterek, “…Görüşmemizde ve esnaf gezimizde İl Başkanımızın basın yoluyla ifade ettiği konular harfi harfine konuşulmuştur” dedi.
Dahası, “Bilginize sunmak ve arzu ederseniz kanıt sunabilmeniz bakımından yazılı olarak dile getirmek istedim” diye de olayın arkasında olduğuna dair kesin bir duruş sergiledi.

Eee Heppekcan şimdi ne diyeceksin bakalım?
Konuşmadığınız konular mı basına yansımış, yoksa sen mi yalpalamışsın?
Siyasetin ne olduğunu bilmeden, "orijinal AK Partili olmayıp",  tepeden inme AKP'li olduğun için bu olay hem dilini dolaştırdı, hem de ayağını…

Şahsen ben yalancının kim olduğunu buldum, sana göre yalancı kim Heppekcan?

Bu olayın peşini bırakmayacağımı daha önce belirtmiştim.
AK Parti İl Başkanlığını gereğini yapmak üzere göreve davet ediyor ve diyorum ki: Allah aşkına bu Heppekcan, Kerem Ali Sürekli’ye göre AK Partili ise ben neyim?

Hatırlıyor musun Heppekcan, Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül ile Odanı ziyarete gelmiştik. Ziyaret anısına bir fotoğraf çektirilmek istenince kızarıp bozarmıştın...
Hemen aşağı yöneldin.. Yerin darlığı nedeniyle dışarıda görüntü alınacak sandım ama bir AK Partili bakanla görünmemek için olacak ki herkesten önce merdivenleri ikişer basamak inerek kapı önünden bizi uğurlamıştın.
İşte onun için sana ‘yutturulmuş’ AKP’ li diyorum...
Sayın Gönül, Antalya'da yaşasa da sık sık İzmir’e gelir. O yüzden onu da inkar etme sakın..

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bilal özen
    1 yıl önce
    Sevgil abim biz izmiri ak solla alırız dieyen sayın a k p yetilileri oldugu müttece daha çok kandırılırız