• Reklam
Miyase BÜLBÜL

Miyase BÜLBÜL


ALKALİ SU ZAYIFLATIR

13 Ağustos 2019 - 23:33

Susuz yaşanmaz…

Vücut ağırlığımızın yüzde 60-70’i sudur. Vücut suyumuzun yüzde 10’unu kaybettiğimizde hayatımız tehlikeye girer, yüzde 20'sini kaybettiğimizde ise ölüm kaçınılmaz son olur.

Günlük su ihtiyacımızı karşılamak için gerekli su miktarını almak kadar içilen suyun kalitesi de önemlidir. Ph değeri yüksek, mineraller açısından zengin, molekül yapısı küçültülmüş alkali su tüketmek vücuttaki asiditeyi temizleme açısından son derece önemlidir.

 

Alkali su (pH 8.5-9)...

Potansiyel hidrojen veya hidrojenin gücü olarak tanımlayabileceğimiz pH değeri 7’den düşük olan sular asidik, 7 olan sular nötr, 7’den fazla olan sular alkalidir. PH 7.4 ile pH 8.0 arası olan suları tüketmenin sağlık açısından son derece yararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ancak yaşadığımız çevrenin, soluduğumuz havanın giderek kirlenmesi, işlenmiş gıdaların tüketiminin artması nedeniyle uzmanlar, içilecek suyun asit-alkali oranının pH 8-8.5’a kadar çıkabileceğini kabul etmişlerdir.

Ancak suyun alkali olması için sadece pH 8 -8.5 olması yeterli değildir. Alkali su iyonizedir. Alkali suyun içinde iyonize mineraller kalsiyum, magnezyum, potasyum, sodyum gibi alkali mineraller olup vücudun fazla asit yükünü tamponlarken en çok gereksinim duyduğu minerallerdir.

Alkali su normal içme sularına oranla yüksek antioksidan olma özelliği taşır, böylece oksitlenmeyi yani erken yaşlanmayı önler. Serbest radikal haline dönüşmüş hücrelere elektron vererek onları normal hücre konumuna getirir.

 

Alkali su molekül yapısı küçültülmüş su olduğu için hücrelere kolaylıkla nüfuz ederek toksinleri ve asidik atıkları etkin biçimde temizlenmesine katkı sağladığı gibi hücrelerin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini onlara hızla ulaştırarak hücrelerin beyne fazla yemeye imkan vermeden hızlıca doydum mesajını iletmesini sağlar.

 

Alkali su, cilt ve deri için ideal bir kozmetik ürünüdür. Alkali su, düzenli olarak içildiği ve cilde düzenli uygulandığında cildi sıkılaştırır. Akne, sivilce, leke ve benzeri rahatsızlıkların iyileşmesini sağlar. Egzamayı tedavi eder. Saçları canlandırır, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.


 

Alakali su yağ yakımını hızlandırır...

İçilen 1 bardak alkali su sempatik sinir sisteminde görev yapan adrenalinin 1.5 saat boyunca salgılanmasına neden olur. Adrenalin lipaz enzimi uyarır. Lipaz da yağları yakarak küçük asit parçacıklarına ayırır.

Küçük asit parçaları böbreklere, akciğerlere ve karaciğere iletilerek dışarı atılır. Böylece yağ depolayarak kilo almak yerine yağ yakarak kilo veririz

 

Alkali su testi...

İki bardak alın, bardaklara eşit oranda sızma zeytinyağı koyun. Bu bardakların birine alkali su, diğerine eşit ölçüde çeşme suyu veya hazır su doldurun ve karıştırın.

Alkali su olan bardakta zeytinyağı ile su birbirine karışırken, diğer bardakta zeytinyağı suyun yüzeyinde kalır. Çeşme suyu veya hazır sular daha büyük su moleküllerinden meydana geldiği için su yağ molekülleriyle reaksiyona girip karışmaz. Alkali su ise hafif renk değiştirerek yağ molekülleriyle reaksiyona girecektir.

 

Nasıl alkali su elde ederiz?

Alkali su elde etmenin en emin yolu güvendiğiniz bir firmadan evinize alkali iyonize su makinesi taktırmaktır.

Suya limon suyu eklemek veya saf karbonat eklemek suyu alkali yapmaz sadece pH'şını ve kalsiyum mineralini yükseltir.

Suyun alkali olabilmesi için molekül yapısının küçültülmüş olması, ORP'sinin yüksek olması-antioksidan- ve tüm alkali mineralleri içermesi gereklidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum