• Reklam

Tanıtım günlerinde DEÜ'ye yoğun ilgi

DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ), bu yıl altıncısı düzenlenen İzmir Üniversite Tanıtım Günleri'ne katıldı. Yaklaşık 8 bin ziyaretçinin katıldığı organizasyonda öğrenciler, DEÜ'nün tanıtım standına yoğun ilgi gösterdi. DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, "Kentimizin dört bir yanına yayılmış yerleşkeleri ile birçok alanda yükseköğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdüren Araştırma Üniversitemize geleceğin adaylarını bekliyoruz" dedi.

Tanıtım günlerinde DEÜ'ye yoğun ilgi
01 Aralık 2022 - 13:06 - Güncelleme: 01 Aralık 2022 - 13:07

DEÜ, EKET Fuarcılık tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen İzmir Üniversite Tanıtım Günleri'ne katıldı. 29-30 Kasım tarihlerinde devlet ve vakıf üniversitelerinin katılım sağladığı tanıtım fuarını yaklaşık 8 bin ziyaretçi gezerken, öğrenciler DEÜ'nün standına yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 30 üniversitenin katıldığı iki gün süren organizasyonda, tanıtım stantlarının yanı sıra akademisyenler tarafından öğrencilere, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlere yönelik seminer programları ile bölüm tanıtım sohbetleri gerçekleştirildi. Öğrenciler, DEÜ'nün tanıtım standına yoğun ilgi gösterdi.

'ÖĞRENCİLERE ÜNİVERSİTE HAYALLERİNDE REHBERLİK'

'Doğru Tercih, Doğru Gelecek!' sloganıyla düzenlenen tanıtım fuarında üniversite hayali içindeki lise son sınıf öğrencileri, DEÜ'lü tanıtım görevlileri ile yüz yüze görüşme fırsatı yakaladı. Bayraklı'daki Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'ndeki etkinlikte öğrenciler, çift anadal, yan dal, dikey ve yatay geçiş, burs olanakları, tavan ve taban puanlar, tercih ve sıralamalar konularında yetkililer tarafından bilgilendirildi. DEÜ'nün fakülteleri, yüksekokulları, bölümleri, eğitim anlayışı, kampüs yaşamı, yurt olanakları, sosyal ve sportif tesisleri ile öğrencilere sunulan diğer imkânlar hakkında bilgiler paylaşan DEÜ temsilcileri, öğrencilere üniversite hayallerinde rehberlik etti.

'YENİ ADAYLARIMIZI BEKLİYORUZ'

Organizasyon ile ilgili konuşan DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, fuarda kurulan DEÜ stantlarında öğrencilerin kariyer gelişimine odaklandıklarını belirtip, "Doğru bir gelecek için tercihini 40 yıllık Dokuz Eylül Üniversitesi olarak planlayan aday öğrencilerimiz ile İzmir Üniversite Tanıtım Günleri'nde buluştuk. Akademik kadromuz, idari birim temsilcilerimiz ve görevli öğrencilerimizin katıldığı etkinlikte, geleceğin Dokuz Eylüllülerine Üniversitemizi tanıttık. Kentimizin dört bir yanına yayılmış yerleşkeleri ile birçok alanda yükseköğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdüren DEÜ olarak, genç adaylarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Araştırma Üniversitemize geleceğin adaylarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

DEÜ'LÜ İSİMLERDEN SEMİNERLER

Etkinliğin ikinci gününde seminer programları kapsamında DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Diğdem M. Siyez ve DEÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Umut Kafadar'ın söyleşileri, öğrenciler tarafından takip edildi. Prof. Dr. Diğdem M. Siyez, 'Stresli ve Belirsiz zamanlarda Kariyer Planlama' başlıklı seminer programında, genç adaylara stres faktörünün bireyin yaşamı ve kariyerine yansımaları hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu. DEÜ öğrencisi Umut Kafadar da etkinliğin bölüm tanıtım sohbetleri kapsamında 'Bir Araştırma Üniversitesinde Öğrenci Olmak' başlıklı söyleşide, aday öğrencilerle tüm yönleri ve olanakları ile DEÜ'de öğrenci olmaya yönelik tecrübelerini paylaştı.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum