• Reklam

Sadık Doğruer, "Bergama Bakırçay'ın istihdam merkezi olacak"

Cumhur İttifakı Bergama Belediye Başkan adayı Dr. Sadık Doğruer, Bakırçay bölgesi iş dünyası ile bir araya gelerek yeni dönemde yapılması planlanan ve devam eden sanayi yatırımlarını değerlendirdi.

Sadık Doğruer, "Bergama Bakırçay'ın istihdam merkezi olacak"
26 Şubat 2024 - 10:00

Bergama Ticaret Odası ziyaretinde, Bakırçay iş dünyası ile bir araya gelen Bergama Belediye Başkanı Adayı Dr. Sadık Doğruer, devam eden yatırımları ve iş dünyası ile yeni hayata geçirilecek projeleri değerlendirdi “Belediyelerimiz, hükümetimiz ve iş dünyamızın ortak girişimleri ile yakında hayata geçecek olan yatırımlar ile Bergama, Bakırçay’ın istihdam merkezi olacak. Başkanlık dönemimizde bugünün hizmetlerini yaparken, Bergama’nın ve Bakırçay’ın geleceğini planlıyoruz.” dedi.

Oda heyetiyle birlikte hayata geçirilmekte olan Kınık Organize Sanayi Bölgesi, Kınık Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Bergama Organize Sanayi Bölgesi’nin; Bergama, Dikili ve Kınık için katacağı değerler ve üzerine yenilerini eklemek istedikleri projeler hakkında istişarelerde bulundu.

 

‘’Bakırçay’ı İzmir’in gözdesi yapacağız’’

 

Aday Doğruer: “Bakırçay bölgemizin parlayan yıldızları olan organize sanayi bölgelerinin Kınık ve Bergama’ya istihdam sağlayacağı gibi Dikili ilçesine de katkıları olacağını düşünüyorum. Bakırçay’ı İzmir’in gözdesi yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu bölgelerde emeği geçen tüm ekibe sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

BTO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Kolat, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Göksel Özüak ve Melih Çağdaş, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Salim Zeki Kurşun, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Kor, Hüseyin Paksoy ve Emre Erdoğan’ın bulunduğu BTO ekibi tarafından karşılanan Cumhur İttifakı heyeti seçim sürecinde pek çok STK ile bir araya geldiklerini birlikte iş yapmanın gücüne her zaman inandıklarını kaydetti.

 

Bergama’nın çözüm bekleyen sorunlarını kentin bütün paydaşlarıyla sürekli görüşerek birlikte çözeceklerini söyleyen Belediye Başkanı Adayı Doğruer “İstihdam ve kalkınmayı büyütmek için hep birlikte çok çalışacağız.” dedi. Bergama’yla ilgili proje fikirlerini birkaç gün içinde bir mitingle Bergamalılarla paylaşacaklarını belirten Doğruer, olağanüstü bir potansiyele sahip olan bir kente belediye başkanı adayı olmaktan gurur duyduğunu, Bergama’nın ve tüm Bakırçay’ın artık hak ettiği yerlerde olması gerektiğini söyledi.

BTO Başkanı Lütfi Kolat, Cumhur İttifakı heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Bergama’nın en önemli sorunları ve çözümüne ilişkin Oda yönetiminin genel olarak görüşlerini aktardı. Kolat “Bergama’da ekonomimizi büyütmek için zengin bir potansiyel var. Kentin dinamiklerini harekete geçirmek için her şey mevcut. Bu zamana kadar önceki Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun da girişimleriyle birçok güzel iş başardık. Direksiyona geçecek kaptanın kararlılığı ve vizyonuyla da Bergama çok daha güzel yerlere gelebilir. Yeter ki ortak bir vizyonumuz olsun, yeter ki elimizde doğru projelerimiz olsun. Biz Oda olarak kentimizin ve bölgemizin hak ettiği yerlere ulaşması için üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız.” dedi.

 

Görüşmede kente ilişkin projelerini anlatan Bergama Belediye Başkan adayı Dr. Sadık Doğruer’e seçim çalışmalarında başarı dileyen BTO yönetimi, yerel yönetim seçimlerinin kentimizin geleceği için hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum