• Reklam

Karşıyaka Adayı Çiftçioğlu, sporcu ve taraftarla buluştu

Sporcu ve taraftarla bir araya gelen AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka’nın spor ve sporcu dostu kent altyapısını güçlendireceğini söyledi.

Karşıyaka Adayı Çiftçioğlu, sporcu ve taraftarla buluştu
26 Şubat 2024 - 09:54

Yerel seçimler öncesi Karşıyaka’da her kesimle temaslarını sürdüren AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka’daki amatör spor kulüpleri; Fikri Altay Kulübü, Dedebaşı Kulübü ve Kültür Spor Kulübü’nü ziyaret etti, genç sporcularla sohbet etti. Karşıyaka Taraftarlar Derneği’ni de ziyaret eden Çiftçioğlu, sportif başarılarıyla öne çıkan sporcuların yetişmesi için belediye başkanı seçilmesi halinde spora erişimi kolaylaştıracağını dile getirdi.

OMUZ OMUZA OLACAĞIZ

Sporun ve sporcuların daima yanında olacağını ifade eden Çiftçioğlu, “Karşıyaka’nın spor ve sporcu dostu kent altyapısını güçlendirmek için çok çalışacağız. Spor kulüplerimizle, sporcularımızla, taraftarımızla, Karşıyakalılarla birikte hep omuz omuza olacağız. Gençlerimize sahip çıkarak Kaf Sin Kaf’ımızın ender futbolcularından Gode Cengiz gibi nice sporcular yetiştireceğiz” dedi.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK ARTACAK

Amatör spor kulüplerine desteğin yeni dönemde artacağını dile getiren Çiftçioğlu, “Amatör spor kulüplerimizin yıllık destek bütçelerinin yetersiz olduğunun farkındayız. Bu noktada amatör kulüplerimizin yıllık destek bütçelerini arttırarak belediye olarak çok daha fazla destek olacağız. Sahaların yenilenmesi, yeni sahaların kazandırılması, kulüplerimize malzeme desteği verilmesi gibi amatör kulüplerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Her zaman yanlarında olacağız” şeklinde konuştu.

SPOR TESİSİ ALTYAPIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ

Gelecek dönemde sporun her branşında yatırımlar yapacağını belirten Çiftçioğlu, “Gençlerimizin ve halkımızın talep ve beklentileri doğrultusunda yeni dönemde ilçemizdeki spor tesisi altyapımızı güçlendirerek daha nitelikli hale getireceğiz.  Belediye başkanı olduğumuzda çocuklarımızın ve halkımızın spora erişimini kolaylaştırmak için açık ve kapalı spor alanlarımızı geliştireceğiz. Halı saha sayımızı artıracağız. Yeni tesis ve kurs sayılarını artırarak tüm vatandaşlarımızın spora ulaşmasına önem vereceğiz. Sporun her alanında başarılarıyla adından söz ettiren bir Karşıyaka’yı önümüzdeki 5 yıllık süreçte yeni bir yönetim anlayışıyla hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum