• Reklam

İhraç edilen CHP'li başkan partiye geri alındı

CHP’den 2020 yılında ihraç edilen ve Memleket Partisi’nde geçen Menemen Belediyesi eski Başkanı Tahir Şahin, yeniden CHP'ye döndü. Bugün toplanan Parti Meclisi (PM) Şahin'in partiye dönüşünü onayladı.

İhraç edilen CHP'li başkan partiye geri alındı
26 Eylül 2023 - 20:44
Menemen Belediyesi eski Başkanı Tahir Şahin, CHP'ye geri döndü. Şahin, Menemen'de 4 dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi  parti yönetiminin Serdar Aksoy’u aday göstermesi ve daha sonra CHP'yi eleştiren açıklamaları nedeniyle Mart 2020'de CHP'den ihraç edilmişti.

CHP’den ihraç edildikten sonra Memleket Partisi’ne geçen Tahir Şahin, bir süre burada siyaset yaptı. Memleket Partisi ile de yollarını ayıran Tahir Şahin geçtiğmiz ay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzincan ziyaretinde yer almıştı. Şahin'in CHP'ye katılmasında milletvekili Mustafa Sarıgül'ün etkili olduğu öne sürüldü.

PM ONAY VERDİ
CHP Parti Meclisi (PM) bugün toplanarak Tahir Şahin'in partiye yeniden dönmesine onay verdi. Şahin gelişmeyi sosyal medya hesabından duyururken açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Böylesi kutsal bir günde CHP Parti Meclisi’nde alınan karar ile yuvaya dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu kararda emeği geçen başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere Parti Meclis Üyelerimize, MYK üyelerimize, partili yoldaşlarımıza, dostlarımıza ve Menemenli hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Karar partimize ve ilçemize hayırlı olsun. Mevzu Menemen ise Gerisi Teferruat."

YORUMLAR

  • 0 Yorum