CHP İzmir İl Başkanı istifa edecek!

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in il başkanlığı koltuğundan istifa ederek milletvekili olacağı yönündeki iddiası ile ilgili, “Deniz Bey bundan sonraki siyasal yaşamını parlamentoda sürdürmek istiyor gibi bir bilgi bende de var. Tahmin var yani. Ama hiç böyle bir şey olmayabilir. Şu ana kadar başarı ile sürdürdüğü il başkanlığı görevine devam edebilir. Başka bir alanda, belki yerel yönetimlerde bir projesi vardır” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı istifa edecek!
20 Eylül 2022 - 11:36
Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Rıfat Nalbantoğlu seçim sürecinin yaklaşması ile CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in istifa edeceği ve milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

MYK NEYİ UYGUN GÖRÜRSE O OLACAK
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in ‘milletvekili adayı olması durumunda yeni aday kim olacak’ yönündeki soruyu değerlendiren Nalbantoğlu, “Bu konuda tüzüğümüz, partimizin tüzüğü açık. Bu konuda bir genelge muhtemelen yayımlanacak. Sadece İl başkanımızı kapsayan değil bütün parti örgütlerimizde görev yapmakta olan arkadaşlarımızı kapsayan bir genelge olacak. ‘Şu şu görevdeki arkadaşlarımız partideki başka görevlere aday olacaklar ise şu tarihe kadar şu anda yapmakta oldukları görevlerini bırakacaklardır’ diye bir genelge herhalde yayınlanacak. Ben de bu çerçevede değerli il başkanımız Deniz Yücel’in siyasi kariyer hesaplarını bende biliyorum ve tahmin ediyorum ki siyasi hayatını milletvekili olarak sürdürmek konusunda irade ortaya koyacaktır. En doğal hakkıdır. O çerçevede yeni baştan bir il başkanı tabii ki göreve getirilecek. Onun hangi yolla, hangi mekanizmalar ile olacağı konusunda da MYK’mız bir karar verecektir. Çünkü bu konularda karar organımız MYK. Yani ‘il başkanları istifa ettikten sonra iller kendi mevcut il yönetimleri içerisinden bir il başkanı seçerler’ diyecek misal. Bu birincisi... İkincisi Merkez Karar Yönetim Kurulu’muzun illere önereceği isim ile başkanları mevcut yönetimler tarafından oylanarak dışarıdan seçilebilir’ diyecek. Hangi yolu, hangi yöntemi MYK’mız uygun görürse o yöntem burada da İzmir’de de uygulanacak diye düşünüyorum” dedi.

YEREL YÖNETİMLERDE BİR PROJESİ DE OLABİLİR
İsim tartışması için henüz erken mi yönündeki soruya da yanıt veren Nalbantoğlu, “Tabi tabi… Ortada daha genelge yok. Öteki de varsayım yani. Sizinki de varsayım. Benim katılıyor olmam o varsayımı bir en güçlü hale getirmez ya da benim söylediğime sizin katılmanız en güçlü hale getirmez. Evet, Deniz Bey bundan sonraki siyasal yaşamını parlamentoda sürdürmek istiyor gibi bir bilgi bende de var. Tahmin var yani. Ama hiç böyle bir şey olmayabilir. Şu ana kadar başarı ile sürdürdüğü il başkanlığı görevine devam edebilir yani. Başka bir alanda, belki yerel yönetimlerde bir projesi vardır” ifadelerini kullandı. (Egedesonsöz)

YORUMLAR

  • 0 Yorum