Bornova'da 305 çocuğa görkemli toplu sünnet şöleni

İZMİR'in Bornova ilçesinde, belediye, ailesinin maddi durumu iyi olmayan 305 çocuk için toplu sünnet şöleni düzenledi. Sünnet şöleninde çocuklar gönüllerince eğlendi.

Bornova'da 305 çocuğa görkemli toplu sünnet şöleni
11 Eylül 2022 - 14:17 - Güncelleme: 11 Eylül 2022 - 14:18

Bornova Belediyesi'nin organizasyonunda Büyükpark'ta 305 çocuk için toplu sünnet şöleni düzenlendi. Çocuklar önce aileleriyle birlikte bando eşliğinde oyunlar oynadı. Ardından kendileri için özel olarak hazırlanan 6 üstü açık otobüsle şehir turu atan çocuklar, gecenin finalini Pınarbaşı'ndaki düğün salonunda yaptı. Palyaço ve animasyon görevlileri etkinliğin başından itibaren çocukları hiç yalnız bırakmadı.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un düğün pastasını kestiği organizasyonda dans edip eğlenen çocuklar ve aileleri renkli görüntüler oluşturdu. Başkan İduğ, çocukların yüzlerindeki mutluluğu görmenin her şeye bedel olduğunu olduğunu söyledi.

Vatana millete hayırlı evlatlar yetiştiren anne, babaların büyük bir alkışı hak ettiğini söyleyen Başkan İduğ, "Bugün sünnet düğünlerini yaptığımız çocuklarımızın bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk gibi evlatlar yetiştirmesini temenni ediyorum" dedi.

2019 yılında 200'e yakın çocuk için sünnet şöleni yaptıklarını bu yıl ise sayının 305'e çıktığını belirten Başkan İduğ, "İki yıldır pandemi nedeniyle sünnet şöleni yapamamıştık. Ama bundan sonra artarak devam edecek" diye konuştu.

Çocukların sünnet operasyonundan, ayakkabı ve kıyafetlerine kadar tüm masraflarının Bornova Belediyesi tarafından karşılandığı sünnet şöleninde 305 çocuğun yanı sıra 2 bine yakın aile üyesi de düğün salonunda bir araya geldi. (DHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum