• Reklam

Yurt yapılması için bağışlanan arsayı sattılar

Dokuz Eylül Üniversitesi'ne yurt yapılması amacıyla 2014'te hibe edilen 3 bin metrekarelik arsa için satış ihalesi gerçekleştirildi. 11 alıcının katıldığı ihalede 6 milyon muhammen bedelli arsa, 16 milyon 600 bin lira veren Boğaziçi Restoran’ın sahibi Ali Cem Kocatoros’un oldu.

Yurt yapılması için bağışlanan arsayı sattılar
02 Aralık 2022 - 13:56
İzmir’de ihale süreci tartışmalara neden olan ve Dokuz Eylül Üniversitesi’ne 2014 yılında ‘kız yurdu yapımı’ şartıyla tahsis edilen İnciraltı’ndaki 3 bin 140 metrekarelik taşınmazın kaderi belli oldu.

Daha önce ilk olarak 2021 yılında ihaleye çıkarılan daha sonrasında bir kez daha ihale kararı alınan alan için 3 milyon TL  muhammen bedel belirlenirken, iki ihaleye de katılan çıkmamıştı.

FİYAT ARTTI İHALE DAVA GÖLGESİNDE YAPILDI
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü alan için bir kez daha ihaleye çıkma kararı alırken, bu kez muhammen bedel ücreti 3 milyon TL yerine 6 milyon TL olarak belirlendi. Bugün (2 Aralık) gerçekleştirilen ihale  ise flaş bir gelişme ile başlamıştı.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, yaptığı paylaşım ile araziyi üniversiteye bağışlayan ailenin varisinin satış kararı nedeniyle dava açacağını duyurdu. Haberin gölgesinde gerçekleştirilen ihaleye ise bu kez çok sayıda kişi/kurum katıldı.

Kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilen sonrasında ise açık arttırma usulüne geçilen ihaleye 11 firma/kişi katıldı. 6 milyon muhammen bedel belirlenen arazi için ise son teklif olan 16 milyon 600 bin TL’lik teklif kazananı belirledi.

İHALEYİ KAZANAN İSİM BELLİ OLDU
İhaleden çıkan isteklilerden edinilen bilgilere göre 11 kişi/firmanın katıldığı ihaleyi 16 milyon 600 bin TL teklif veren ünlü iş insanı ve Boğaziçi Restoran’ın sahibi Ali Cem Kocatoros kazan.

KOCATOROS KİMDİR?
Cem Kocatoros: 1970 Karşıyaka doğumlu. Gazi Lisesi’nde eğitimi sırasında Karşıyaka genç takımında futbol oynadı. Küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğu ticarete 1992’de başladı. İlk işletmecilik faaliyeti, Karşıyaka’da Körfez Restoran’da oldu. Halen Bostanlı ve Üçkuyular Boğaziçi Restoranları işletiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum