• Reklam

Yerli aşı karşıtları arasına Yunan basını da katıldı

Yerli aşı Turkovac'a 'solüsyon sıvı' diyerek itibarsızlaştırmak isteyen Türk Tabipleri Birliği'ne (TTB) Yunanistan basını destek verdi. Greek City Times isimli haber sitesi gelişmeyi, "TTB yerli üretim Turkovac aşısını reddediyor" diyerek duyurdu.

Yerli aşı karşıtları arasına Yunan basını da katıldı
15 Ocak 2022 - 15:55

Koronavirüs salgınının başından bu yana Türkiye'nin yoğun mücadelesini eleştiren Türk Tabipleri Birliği, şimdi de yerli aşı Turkovac'ı hedefe koydu. Geçtiğimiz aylarda, 'neden kendi aşımız yok' diyen TTB, bugün Turkovac'ı itibarsızlaştırma açıklamaları yaptı.

TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut, "Ortada bir aşı yok, aşı olduğu iddia edilen bir solüsyon var" dedi. Bulut'tan 1 gün sonra da TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı sahne aldı. Fincancı, "Veriler paylaşılmadan insanlara 'Turkovac yaptırın' demeyiz" diye konuştu.

Skandal açıklamalara Yunan basını da destek verdi.

YERLİ AŞI KARŞITI TTB'YE YUNAN BASINI ARKA ÇIKTI

Greek City Times isimli haber sitesi, Bulut'un ifadelerini "Türk Tabipler Birliği, yerli üretim Turkovac aşısını reddediyor" başlığıyla okuyucularıyla paylaştı.
Haberde, "Aşıyla ilgili yeterli araştırma yapılmadığı ve bu nedenle koronaviüse karşı etkili aşı olarak değerlendirilemeyeceği" öne sürüldü.


YORUMLAR

  • 0 Yorum