• Reklam

Dolandırıcılar otoyol gişelerinde kıskıvrak yakalandı

Bahri Karataş (KHA)

9 Mart 2023 tarihinde Saat 13:00'te 112 Acil Çağrı Merkezini arayan M.K., isimli bir kişi Şehit Kemal Mahallesi'nde oturan abisini telefonla bir kişinin aradığını, kendisini emniyet müdürü olarak tanıttığını belirtti. İhbarcı şunları aktardı: Abimin FETÖ ile iltisakının bulunduğunu ve bankada bulunan paraların boşaltılacağını söyleyen bu kişi, evinde ve banka hesabında bulunan para ve ziynet eşyalarını getirmesini söylüyor. Abim söyleneni yapıyor. Ardından para ve ziynet eşyaları ile maskeli birileri tarafından Çanakkale otoyolu istikametine doğru kaçırıldı.
İhbar üzerine harekete geçen Aliağa İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, belirtilen bölgeye hareket etti. Jasat ekipleri otoban altgeçidinde yaya olarak bekleyen H.K.'yi buldu. H.K., para ve ziynet eşyalarını alan maskeli bir kişinin otoyol üzerinde Çanakkale istikametine doğru yaya olarak gittiğini söyledi.
Karayolları otoyol güvenlik kamera merkezi ile koordine kuran jandarma ekipleri, şüpheli şahısın otoyolda bekleyen 34 plakalı siyah renkli BMW marka bir araca binerek Çanakkale istikametine doğru gittiğini tespit etti.
Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda bölgede önleyici kolluk devriyesi olarak bulunan jandarma dedektifleri otoyolda belirtilen aracı takibe aldı.
Güzergah üzerinde çıkış noktası olan Çandarlı gişelerinde şüpheli araç durduruldu. Araçta bulunan şüpheliler M.K. ve A.D. kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramada H.K'ya ait 600 bin lira değerindeki para ve ziynet eşyalara ele geçirildi.
H.K., jandarma ekiplerine suçluları kısa sürede yakaladıkları için teşekkür etti. Gözaltına alınan M.K. ve A.D.'nin  adli işlemleri devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum