• Reklam

Burası İzmir'in tarihi çarşısı Kemeraltı! Buradan geçiş yok!

İzmir'de bulunan tarihi Kemeraltı Çarşısı esnafı, bozuk yollara isyan etti. Yol-sokak yenileme çalışmalarının aylardır tamamlanmadığını, yağmur yağdığında her yerin göle döndüğünü ve çamurlu yoldan geçmekte zorluk çektiklerini belirten esnaf, "Burası afet bölgesi değil ama esnaf olarak bu caddeyi afet bölgesi ilan ettik" dedi.
Kemeraltı Çarşısı'nın esnafı, tarihi Hacı Ahmet Sait Salepçioğlu Camii'nin de bulunduğu Dr. Faik Muhittin Adam Caddesi'ndeki bozuk yollara tepki gösterdi. Yaya veya araçla yoldan geçmekte zorluk yaşadıklarını, mallarının toz ve çamur içinde kaldığını belirten esnaf, yol çalışmalarının aylardır tamamlanmadığını ifade ederek duruma isyan etti. Bölge esnafı, dün akşamki yağmurun ardından oluşan su birikintileri içerisinde çizmelerle yürürken, yoldan geçen vatandaşlar da bozuk yolların tarihi çarşıya yakışmadığını söyledi.
Taksi şoförü Duran Demirok, "Bu yaşanılan şey rezillik. Bir de bizden oy isteyecekler. Yağmur yağdığında yol bu hale geliyor, yağmur yağmadığında da toz toprak oluyor. Yetkililer bu yolu yapsın" derken, bölge esnafı Gökhan Selçuk ise, "CHP bizden oy istiyor ama nasıl oy vereceğiz? Yol aylardır böyle. Verdiğimiz oya yazıklar olsun. Benden daha da oy alamazlar" diye konuştu.
Bölgede kafesi bulunan; ancak müşterileri gelemediği için dükkanı kapatmak zorunda kaldığını söyleyen Yılmaz Akköy, ise, "6 aydır çalışma devam ediyor. Ya toz, ya çamur içerisindeyiz. Bebek arabaları geçemiyor, insanlar geçemiyor ve burası tarihi bir çarşı. Muhatabımız yok" dedi.

"İzmir'in genel bir sorunu"

Yine bölge esnafından Halit Akgün, "Altyapıyı bir ayda yaptılar ama aylardır üstyapı yapılmadı. Çile çektiriyorlar. Müşterilerimiz gelmiyor, çamurun içinde mallarımı açıyorum. Yağmur olmadığı zaman da toz oluyor" ifadelerini kullandı.
Yakup Gündür de, "Bu sorun İzmir'in genel bir sorunu. Bütün yollar böyle. Kemeraltı'nda ayağı takılmadan yürüyen insan olduğunu sanmıyorum. Burası İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne 500 metre ama bir kişi kapımızı çalıp sormadı" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum