• Reklam

Urla Belediyesi'nden Afiş Operasyonu

Urla Belediyesi'nin, Kentte Çevre ve Görüntü Kirliliği Oluşturan Bez Afiş ve Pankartlara Karşı Mücadelesi Tüm Hızıyla Sürüyor.

Urla Belediyesi'nden Afiş Operasyonu
28 Eylül 2021 - 21:48
Bahri Karataş ( KHA)

Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan  Vekili  Murtaza Dayanç' ın son günlerde  kentte çevre ve görüntü kirliliği oluşturan bez afiş ve pankartları ile ilgili şikayetler artınca, zabıta ekiplerine,çirkin görüntüler oluşturan pankart ve afişlerin kaldırılması için talimat verdi .

Şehir içinde uygunsuz yerlere ya da izinsiz olarak asılan bez pankart, kağıt afişler ve reklam tabelalarını kaldıran Urla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, harç ve rüsumları yatırılmamış veya belirlenen yerler dışına asılmış afişleri de tek tek topluyor, sorumlular hakkında da yasal işlem uyguluyor. 

Sadece bir gün içerisinde şehir merkezi ve Erdoğan Ker Caddesi üzerinde bir kamyonet dolusu pankart ve  bez afiş toplayan Urla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı.

Urla Belediyesi’nden gerekli izinleri aldıktan sonra kent içinde belirlenen  noktalara bez afiş asılabileceğini belirten yetkililer, kaçak afiş asanlara 1000 TL ile  7 bin 300 TL arasında ceza uygulandığını belirtti. 

Ele geçirilen pankart ve afişler, belediye şantiyesinde imha edildi. 
Urla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 5326 Sayılı Kabahatlar Kanunu’nun ilgili hükümlerine göre kaçak afiş asanlara yasal işlem yapıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum