• Reklam

Ümit Özlale, İYİ Parti'deki görevinden istifa etti

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edilen Ümit Özlale’nin partideki Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Zorlu, Özlale’nin seçim çalışmalarına odaklanacağını belirtti.

Ümit Özlale, İYİ Parti'deki görevinden istifa etti
31 Ekim 2023 - 12:37
İYİ Parti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale’yi açıklamıştı.
Yaşanan süreç sonrası ise Ümit Özlale seçim sürecinde daha verimli çalışabilmek ve parti içindeki görevlerini aksatmamak gerekçesi ile partideki tüm görevlerinden istifa etti.
Sosyal medyadan duyurulan istifa talebiyle ilgili ise, “Yaklaşık üç yıldır partimizin Kalkınma Politikaları Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Sayın Ümit Özlale, bilindiği üzere 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız olarak ilan edilmiştir.

Görev süresi boyunca ülkemiz için çok önemli projeler geliştiren Sayın Özlale, yaklaşan yerel seçimlerde İzmir için de büyük bir proje seferberliğine hazırlanmaktadır.

Bu çerçevede, seçime kalan sınırlı süreyi dikkate alarak; kalan beş ayda yalnızca İzmir'deki seçim kampanyasına odaklanabilmek için Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılma isteğini Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'e sunmuş ve söz konusu talep Genel Başkanımızca da uygun bulunmuştur” İfadeleri yer verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Medya İlişkileri Başkanı ve Parti Sözcüsü  Kürşad Zorlu şu ifadelere yer verdi;

“Birlikte alınan bu karar doğrultusunda Başkanlık Divanımızda; Kalkınma Politikaları Başkanlığı yerine, Sanayi ve Teknoloji Başkanlığımız kurulmuş olup bu göreve Genel Başkan Yardımcımız Sayın M. Cem Özdemir getirilmiştir. Ayrıca Sayın Özdemir'den boşalan Mali İşler Başkanlığı görevi de vekâleten Seçim İşleri Başkanımız Sayın Sedat Aksakallı tarafından yürütülecektir.

Saygılarımızla...”

YORUMLAR

  • 0 Yorum