• Reklam

TMSF, İzmir'in ünlü markasını satışa çıkardı

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından TMSF tarafından el konulan Torbalı’daki Alfemo Mobilya 552 milyondan satışa çıkarıldı.

TMSF, İzmir'in ünlü markasını satışa çıkardı
30 Kasım 2022 - 15:13 - Güncelleme: 30 Kasım 2022 - 15:25
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kayyım olarak atandığı İzmir merkezli Alfemo Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi satmak için ihaleye çıkma kararı aldı.

Alfemo Mobilya Ticari ve İktisadi Bütünlüğü adı altında satışa çıkarılan Torbalı’daki fabrika için 552 milyon liralık muhammen bedel belirlendi. İhaleye katılmak isteyenler 55 milyon 200 bin lira teminat sunacaklar.

"FETÖ kapsamında bulunduğuna veya devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen" yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan gerçek ve tüzel kişiler ihaleye katılamayacak.  Teklif verenler arasından oluşturulacak liste ile 2 Aralık 2022 tarihinde pazarlık görüşmeleri yapılacak.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimin ardından TMSF tarafından el konulan Alfemo, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında haklarında yakalama kararı çıkarılan Ramazan Davulcuoğlu ve kardeşlerine aitti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum