• Reklam

Sinan Oğan: Talebim olmadı, Kılıçdaroğlu her şeyi karşılamaya hazırdı

CNN Türk canlı yayınında Kılıçdaroğlu'ndan makam talep ettiği iddialarına değinen Sinan Oğan, bir makam talep etmediğini ancak Kılıçdaroğlu'nun her türlü imkanı karşılama konusunda hazır olduğunu açıkladı.

Sinan Oğan: Talebim olmadı, Kılıçdaroğlu her şeyi karşılamaya hazırdı
26 Mayıs 2023 - 14:03
Son yaşanan gelişmeler arasında ise ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın, ikinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı var. Sinan Oğan'ın bu kararı birçok tartışma masasına konu oldu.
Bu bağlamda Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sinan Oğan'ın Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde "makam" talep ettiğini iddia etti. Bu iddialara net yanıt çok geçmeden geldi.
CNN Türk canlı yayınında Fulya Öztürk'ün konuğu olan Sinan Oğan, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesini derinlemesine anlattı.

Kılıçdaroğlu her şeyi karşılamaya hazırdı
Oğan, makam talep etmediğini ancak Kılıçdaroğlu'nun tüm imkanları sağlama konusunda hazır olduğunu vurguladı.
Sinan Oğan şu cümlelerle devam etti:
Benim orada, Kılıçdaroğlu'ndan taleplerim olsaydı hepsini karşılamaya hazırdı. Yani cumhurbaşkanı yardımcılığı, bazı bakanlıklar hazırdı, Sayın Kılıçdaroğlu bunları ifade etti. Ama benim için önemli olan Kılıçdaroğlu’ndan bir makam mevki talep etmek değil, 1 parlamento çoğunluğu kendisindeyken istikrar nasıl sağlanacak, 2 HDP desteği olmadan bu seçim alınabilir mi ve alınamayacağını ben zaten orada gördüm. Benim için Kılıçdaroğlu ile görüşmemizdeki temel konu ben ikna olmadım. Bu seçimin alınabileceğini HDP desteği olmadan alınabileceğine. HDP’nin bu desteği bedavadan vermeyeceğini alınsa dahi Kılıçdaroğlu'nun kazandığını varsayalım; Şimdi cumhurbaşkanlığı bir tarafta parlamento bir tarafta, ülke krize girecek.

"Büyük bir fedakarlıkta bulundum"
Burada ben aslında büyük bir fedakarlıkta bulundum ülke krize gitmesin diye. Yoksa pazarlıklar da yapılırdı cumhurbaşkanlığı yardımcılığı da alınırdı. Zaten çeyrek puanı dahi olmayan partilere dağıtılmış.
100 bin oyu olmayan genel başkandan tutun da bilmem kime kadar herkese verilmiş zaten bakanlıklar, cumhurbaşkanı yardımcılıkları. Kılıçdaroğlu ile bir sorunumuz yoktu bir şeyi talep etmek, almak konusunda."

YORUMLAR

  • 0 Yorum