Seyahat acentelerine Manisa tanıtıldı! Tur programına alınacak

  MANİSA'nın turizm açısından ileriye taşınması, şehrin turistik ve tarihi mekanlarını en iyi şekilde tanıtılması ve seyahat acentelerinin tur programlarına dahil edilmesini sağlamak amacıyla TÜRSAB'a bağlı seyahat acentelerinin yetkilileri için Büyükşehir Belediyesi tarafından gezi programı düzenledi.

  Seyahat acentelerine Manisa tanıtıldı! Tur programına alınacak
  17 Mart 2023 - 13:15 - Güncelleme: 17 Mart 2023 - 13:19

  Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'ne (TÜRSAB) bağlı seyahat acenteleri yetkilileri için Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla Manisa gezisi düzenlendi. Manisa Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği Başkanı Şakir Can Dinç ve TÜRSAB üyesi acente yetkililerini ilk durağı Şehzadeler Park oldu. Acente yetkililerini Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Şehzadeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ramazan Şevik ağırladı. Burada düzenlenen kahvaltı programının ardından heyet, Şehzadeler Park'ı gezdi.

  TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİ TANIDILAR

  Seyahat acenteleri ve tur şirketleri yetkililerinden oluşan heyetin sonraki durağı, Sultan Camii, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Tıp Tarihi Müzesi, Muradiye Camii, Yeni Han ve tarihi Kurşunlu Han oldu. Tarihi camilerin mimari güzelliğini ilgiyle inceleyen heyet, Tıp Tarihi Müzesi gezisinde de müze yetkililerinden bilgi aldı. Yeni Han ve Kurşunlu Han'da tarihi Manisa bezinin nasıl üretildiği ve nerede kullanıldığına ilişkin bilgilendirilen heyet, şehrin gelişimine hayran kaldı. Heyet, Saray-ı Amire'den (Manisa Sarayı) günümüze ulaşabilen tek yapı olan Fatih Kulesi'nin restorasyon çalışmalarını da inceledi.

  İRFAN MECLİSİ VE OSMANLI MÜZESİ HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

  Yunusemre Belediyesi İrfan Meclisi'ndeki öğle yemeğinin ardından heyete Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi de eşlik etti. Yemeğin ardından Osmanlı Müzesi'ni de gezen heyete Başkan Çerçi ve Danışmanı Kefayettin Öz tarafından İrfan Meclisi ve Osmanlı Müzesi hakkında bilgiler verildi. Ayrıca İrfan Meclisi'nde seyahat acentelerine Manisa'nın tarihi ve turistik yerleri hakkında sunum gerçekleştirildi.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANITI VE ATATÜRK KENT PARK GEZİLDİ

  Heyetin gezi programı, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu ile devam etti. Çanakkale Savaşı'nın canlandırılması yapılan diorama salonunda Çanakkale Savaşı'nın detaylarını yetkililerden öğrenen heyet, duygu dolu anlar yaşadı. Gezi programı, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan bir diğer eser olan Atatürk Kent Parkı ile noktalandı. (DHA)

  YORUMLAR

  • 0 Yorum