• Reklam

Rektörün makam aracında 7 valiz uyuşturucu!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından özel bir üniversitenin rektörlüğüne ait kırmızı plakalı makam aracıyla piyasa değeri 3 milyon lira uyuşturucu maddeyle yakalanan sürücünün önce işine son verildi. Ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Rektörün makam aracında 7 valiz uyuşturucu!
30 Kasım 2022 - 15:46 - Güncelleme: 30 Kasım 2022 - 16:05

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen Pazar günü Şanlıurfa-Gaziantep karayolunda uyuşturucuyla mücadele kapsamında yol uygulaması gerçekleştirdi.

Polis kontrol noktasında durdurulan özel bir üniversitenin rektörlüğüne ait kırmızı plakalı araç durduruldu. Sürücünün tedirgin ve şüpheli hareketlerini fark eden polis, eğitimli köpek ile yaptığı aramada 7 valiz içinde 98 paket halinde 53 kilo skunk ile 29 paket halinde 21 kilo 350 gram toz esrar ele geçirildi.

Piyasa değeri toplam 3 milyon TL olan uyuşturucuya el koyan polis, sürücü ile şüpheli araca öncülük yapan aracın sürücüsünü gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Birecik Adliyesine çıkarılan 2 şüpheli 'uyuşturucu madde ticareti' suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.ÜNİVERSİTEDEN İŞİNE SON VERİLDİ

Diyarbakır'dan temin ettiği uyuşturucu maddeyi izinsiz olarak aldığı makam aracıyla yakalanan ve ismi açıklanmayan sürücünün üniversitedeki işine son verildiği kaydedildi. Olay üzerine Koç Üniversitesi’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Son günlerde üniversitemizin adının geçtiği bazı haberlere ilişkin basın ve kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. Üniversitemizde şoför olarak çalışmakta olan söz konusu kişinin üniversitenin aracını izinsiz olarak tek başına şehir dışına çıkartmasına ve suça karışmasına istinaden üniversitedeki işine derhal son verilmiştir. Adli süreç halen devan etmekte olup, üniversitemiz de kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Üniversite olarak emniyet güçlerimiz ve adli makamlarla daimi işbirliği içinde olduğumuzu ve süreci yakından takip ettiğimizi duyururuz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum