• Reklam

Oyuncak Kütüphanesi'nde eğitim ve oyun bir arada

Muğla'da Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Kütüphanesi'nin bugüne kadar 1471 oyuncağı ödünç verip, 33 etkinlikle 436 çocuğu buluşturduğu bildirildi.

Oyuncak Kütüphanesi'nde eğitim ve oyun bir arada
15 Kasım 2023 - 00:28 - Güncelleme: 15 Kasım 2023 - 00:29

Muğla Büyükşehir Belediyesi yerel yönetimlerde bir ilk olan Oyuncak Kütüphanesi ile çocukları oyuncaklarla buluşturmanın yanında farklı etkinlikler ve psikolojik danışmanlık hizmeti ile de miniklere hizmet vermeye devam ediyor. Oyuncak Kütüphanesi ve Eğitim Merkezi'nde miniklerle 'Arkadaşım Kağıdımı Yırttı- Akran Zorbalığı' ve 'Atatürk' konusunda haftanın eğitimi düzenlendi.

Oyuncak Kütüphanesi ve Eğitim Merkezi'nde düzenlenen eğitime 29 çocuk katıldı. 4-6 yaş arası çocuklarla düzenlenen 'Arkadaşım Kağıdımı Yırttı- Akran Zorbalığı' eğitiminde kötü davranışlar karşısında nasıl hissettikleri ve bununla nasıl başa çıkabilecekleri ile ilgili çocuklarla konuşuldu. Ayrıca miniklere oyuncak kütüphanesi tanıtıldı ve kütüphane mantığı, oyuncak paylaşmanın önemi anlatıldı.

10 Kasım Atatürk'ü Anma programları kapsamında hafta boyunca Oyuncak Kütüphanesi ve Eğitim Merkezi'nden yararlanan farklı yaş grubu çocuklarla Atatürk Sanat Etkinlikleri yapıldı. Atatürk fotoğraf köşesi hazırlandı, sosyal hizmet atölyelerinden yararlanan vatandaşlar tarafından hazırlanan Mustafa Kemal Atatürk temalı yağlı boya tabloları ve Emin Eller Gündüz Bakımevi'nden yararlanan çocukların hazırladığı Atatürk tabloları sergilenmeye başlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin açılışını 29 Nisan'da gerçekleştirdiği Oyuncak Kütüphanesi ve Eğitim Merkezi'ne bugüne kadar 295 çocuk üye oldu. 1471 oyuncağın ödünç verildiği Oyuncak Kütüphanesi'nde 33 etkinlik düzenlendi. Etkinliğe 436 çocuk katıldı. Ayrıca Oyuncak Kütüphanesi'nde 166 çocuk/ergen ve ailesine psikolojik danışmanlık verildi, 227 kez bireysel görüşme yapıldı. Oyuncak Kütüphanesi'ne üye olabilmek için çocuğun ebeveyniyle birlikte kütüphaneye müracaat etmesi gerektiği belirtildi.

Kütüphaneye üye olan çocuklar 14 gün süre ile bu merkezden oyuncak alabiliyor. Oyuncak Kütüphanesi ve Eğitim Merkezi hafta içi 08.00 ve 18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum