• Reklam

Minik tiyatroculardan 'Yeşil Dev' oyunu

Sahne Tozu Tiyatrosu’nda öğrenci oyunları festivali seyirciler tarafından coşkuyla izlendi.  Minik tiyatro sanatçılarının sergilediği tek perdelik “Yeşil Dev“ oyununu izleyenler hem kahkahaya boğuldular, hem de minik tiyatrocuları alkış yağmuruna tuttular.  İzleyenler hem güldüler, hem de çocuklara fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini gördüler.

Minik tiyatroculardan 'Yeşil Dev' oyunu
27 Haziran 2022 - 14:19 - Güncelleme: 27 Haziran 2022 - 20:02
İzmirli sanatçı Çağlar İşgören’in kurduğu Sahne Tozu Tiyatrosu’nda haziran ayı boyunca alkış sesleri durmak bilmedi. Sahne Tozu Tiyatrosu Öğrenci Oyunları Festivali'nde 24 tiyatro oyunu ile Türkiye rekoru kırıldı. Avrupa’nın “En Büyük Özel Tiyatrosu” unvanına sahip olan Sahne Tozu Tiyatrosu, Türk tiyatro tarihinde başarılı işlere imza atarak büyümeye devam ediyor.Yeşil Dev oyununu filmden esinlenerek, derleyen ve yöneten tiyatro eğitmeni Gamze Aksoy şunları söyledi:
"Çocuklarımıza fırsatlar verildiğinde neler başarabileceklerini hep birlikte gördük. Çocuklarımız bir yıl boyunca bu tiyatro oyunu için çalıştılar. Aslında neyi başardıklarını bilmiyorlar, ama çok büyük bir iş başardılar. Çocuklara biz burada öncelikli olarak tiyatroyu öğretmiyoruz. Onların kendilerini keşfetmelerini sağlayarak neler başarabileceklerini görmeyi öğretiyoruz. Çocuklarımıza şunu öğrettik; hayal ettiğinizi düşünürseniz başarırsınız, başarılı olamam derseniz başarıyı asla yakalayamazsınız. Çocuklara da hep söylüyorum; örnek aldığınız sanatçılar, meslek sahipleri, toplum tarafından ünlü olarak değerlendirilen kişiler de bizim gibi bu merdivenlerden basamak basamak çıkan kişiler. Yapmamız gereken hayalimiz için azimli bir şekilde çalışmaya devam etmek. Her birine bunu anlattık ve öğrettik. Tiyatro bir hayat demektir, çocuklarımıza hayatı ahlakı, toplum davranışlarını öğretmeye, yaşatmaya çalıştık. Bu konuda da inşallah başarılı olmuşuzdur. Ayrıca çok şanslılar, sizler gibi anne-babaları var. Hepinize teşekkür ediyorum.”
Yeşil bir dev olan Şrek'in kendi bataklığını kurtarmak için yola çıktığı macerada, prenses Fiona ile karşılaşmasını ve sonrasında yaşanan romantik ve eğlenceli olayların anlatıldığı oyunda DHA Alaşehir muhabiri Nurettin Doğan'ın torunu İklim Güneş de rol aldı. Oyunu başarıyla sergileyen minik tiyatroculara belge de verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum