İzmir'de öğrencilere ücretsiz yemek

  İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, yarından itibaren İzmir'deki 1166 okulda 79 bin 335 öğrenciye ücretsiz yemek imkanı sağlanacağını ve bu konuda hazırlıkları tamamladıklarını bildirdi.

  İzmir'de öğrencilere ücretsiz yemek
  05 Şubat 2023 - 17:41
  Murat Mücahit Yentür, Karşıyaka ilçesindeki Atakent Aysel Salih Baysak Anaokulunun mutfağında inceleme yaptı ve hazırlanan örnek yemeklerle ilgili okul yöneticileri ve aşçılardan bilgi aldı.

  Yentür, yaptığı açıklamada, eğitim öğretim yılının ikinci yarısının yarın başlayacağını hatırlattı. Yemek desteğinden öncelikli olarak okul öncesi ve taşımalı eğitim gören öğrencilerin faydalanacağını belirten Yentür, şöyle dedi:
  "İzmir olarak biz de 1166 okulumuzda 79 bin 335 öğrencimize ücretsiz yemek imkanı sağlayacağız. İnşallah bu rakamı da öğretmenlerimizin, okul idarelerimizin uygun gördüğü oranda ve imkanlar çerçevesinde artıracağız. Erken çocuklukta özellikle ve gelişim döneminde çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi ve yaşam boyu bu tür sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kazanması çok önemli. Çünkü kişinin yaşamının özeti, hikayesi çocukluk dönemidir. Bu çocukluk dönemdeki kazandıkları alışkanlıklar ve öğrenme alışkanlıkları beslenme alışkanlıkları yaşam boyu onlara rehber olacaktır."  İzmir'de öğrencilere dağıtılacak yemeklerin, meslek liselerinde, öğretmenevlerinde ve imkanı bulunan anaokullarında hazırlanacağını belirten Yentür, "Uygulamamız şimdilik tek öğün olarak yapılacak. Çocuklarımızı gerek sıcak yemekle buluşması gerekse meyve ikramlarıyla buluşması son derece önemli. Hijyenik şartlarda evlatlarımıza, çocuklarımıza bu imkanı sunacağız" diye konuştu.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum