İstanbul örgütü, Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu gösterdi

İstanbul’daki üye katılım töreninde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na partisinden tam destek geldi. “Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur” diyen teşkilat üyeleri, liderlerini sık sık alkışladı.

İstanbul örgütü, Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu gösterdi
05 Şubat 2023 - 17:38
6’lı masanın bir türlü belirlenemeyen adayı, muhaliflerden farklı sesler yükselmesine neden oluyor. Orta yolu bulamayan liderler, sık sık toplanıp yol haritası çıkarmaya çalışsa da ipin ucu şimdiden kaçmış gözüküyor.
Öyle ki bugüne kadar aday olacağını kendisi dile getirmese de Kemal Kılıçdaroğlu, partisi CHP’yi arkasına aldı.Ancak masanın öteki lideri Meral Akşener, bu süreçte ikna edilemedi. Hala da aday konusunda fikir birliğine varılmış değil…

CHP İstanbul, adayını gösterdi
Buna rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İstanbul’da gövde gösterisi yaptı. Partisinin üye katılım töreninde bulunan Kılıçdaroğlu’na kürsüye gelen her CHP’li destek verdi, “Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.
Törende İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve milletvekilleri de Kılıçdaroğlu’na eşlik etti. CHP liderinin, kendisine destek verenlerin söylemlerini ara ara not aldığı görüldü.
"Bundan sonra tek hedefimiz Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapmaktır." diyen parti üyelerinin sözleri, alkışlarla karşılık buldu.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum