Midilli yine sallandı, Ege illerinde hissedildi

  Yunanistan'ın Midilli Adası'nda meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem Çanakkale ve Balıkesir'de de hissedildi. Saat 09.39'da Merkez üssü Midilli Adası olan 4.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem İzmir, Çanakkale, Balıkesir ve İstanbul'dan da hissedildi.

  Midilli yine sallandı, Ege illerinde hissedildi
  07 Ocak 2023 - 10:03 - Güncelleme: 07 Ocak 2023 - 11:28

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.52'de Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine 14.29 kilometre uzaklıkta, Midilli Adası'nda 5.0 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin, 14.14 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

  09.39'DA BİR DEPREM DAHA

  Saat 09.39'da Merkez üssü Midilli Adası olan 4.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem İzmir, Çanakkale, Balıkesir ve İstanbul'dan da hissedildi.

  Çok sayıda kişi sosyal medya hesaplarından depreme ilişkin paylaşımlarda bulunurken deprem etiketi Türkiye gündeminde ilk sıraya çıktı. 

  ÇANAKKALE VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

  Çanakkale Valiliği, merkez üssü Yunanistan'ın Midilli Adasında meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremle ilgili yazılı açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, "Bugün 04:52'de Ege Denizi, Midilli Adası merkezli olarak meydana gelen 5 büyüklüğündeki Deprem ile ilgili alınan ilk bilgilere göre ilimizde herhangi bir olumsuz durum olmamıştır" ifadelerine yer verildi.

  İZMİR'DE DE YAŞANDI
  Midilli'deki depremlerin ardından İzmir'de de deprem yaşandı. AFAD'ın yayınladığı bilgilere göre saat 09:57'de Buca'da 3,5 şiddetinde deprem meydana geldi. 

  YORUMLAR

  • 0 Yorum