• Reklam

Menemen'de çukur isyanı! Kazıyorlar gidiyorlar

Menemen Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yol çalışmalarında aksaklık yaşandığını söyledi. Her yerin çukur olduğunu belirten Pehlivan yaptığı açıklamada “Menemenimiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi (İZSU) tarafından bir ‘hendek’ siyasetine hapsedilmek istenmektedir” dedi.

Menemen'de çukur isyanı! Kazıyorlar gidiyorlar
10 Ağustos 2022 - 12:06

Menemen Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan sosyal medya hesaplarından yayınladığı video ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ve belediye kuruluşu İZSU'ya isyan ederek, 'Biz bize yeteriz' sloganıyla start alan yol harekatını duyurdu. 

Menemen Belediye Başkanvekili Pehlivan yaptığı açıklamada İZSU tarafından açılan hendeklerin bir türlü kapatılmadığını, yapılan ikili görüşmelere rağmen bu konudan bir sonuç alınamadığını ve ilçenin aylardır toz, çamur ve yol tıkanıklıklarıyla boğuştuğunu ifade ederken, "Büyükşehir Belediyesi'nin kazıp iş bitince bir türlü yaşanılır hale geri getirmediği yolları, kendi irademizle ve özkaynaklarımızla kapatacak, onların delik deşik edip bıraktıkları yolları biz yapacağız" dedi. Pehlivan açıklamasında, "Menemenlilerin yaşamını olumsuz etkileyen bu durumu sonlandırmak için çalışma arkadaşlarımla birlikte caddelerimizdeki taşlarımızı döşemeye başlıyoruz. Bugün itibariyle 'Biz bize yeteriz' sloganımızla ilk kazmamızı vuruyoruz" ifadelerine yer verdi. İŞTE O AÇIKLAMA: 

Uzun süredir güzel Menemen'imiz İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan İZSU tarafından açılan ve bir türlü yapılmayan hendeklerle boğuşmaktadır. İşletme sahiplerimiz, esnaflarımız ve ikamet eden sakinlerimiz ortaya çıkan toz ve topraktan dolayı zarar görmekte ve zor günler geçirmektedir.

HAYATIMIZ TOZA VE ÇAMURA KURBAN EDİLDİ!
Mayıs ayından itibaren hemşerilerimizin hayatı toza, toprağa ve çamura kurban edilmiştir. İZSU bütün iyi niyetimize, ikili görüşmelerimize rağmen yolların yapımını, taşların döşenmesini bir türlü yapmamıştır. Hemşerilerimiz yaşadığı zorlukları çektiği çileyi bilerek çözüm noktasında maalesef kayıtsız kalmıştır.

Bütün girişimlerimiz, ısrarlarımız ve çalışmalarımız sonucunda görülmüştür ki Menemen'imiz İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir hendek siyasetine hapsedilmek istenmektedir.

Menemen halkı aylardır toz yutmakta, çamur ve yol tıkanıklarıyla boğuşmaktadır. Menemenliler zorluklar karşısında kenetlenmesini ve çaresizlikler karşısında da birlikte hareket etme azim ve kararlılığını gösterebilen kıymetli insanlardır.

ÜZERİMİZE HESAP YAPANLARIN HESABINI SORACAĞIZ 
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kazıp iş bitince bir türlü yaşanılır hale geri getirmediği yolları, kendi irademizle ve özkaynaklarımızla kapatacak, onların delik deşik edip bıraktıkları yolları biz yapacağız. Değerli Menemenliler, Menemen'in bir ferdi ve Menemen'in öz evladı olarak, Aydın Pehlivan olarak sizlere söz veriyorum; gündüz oturmayacak gece uyumayacağız, üzerimize hesap yapanların hesabını bozacağız.

BİZ BİZE YETERİZ! 
Mayıs ayından itibaren yapımına başlanıp bir türlü eski haline getirilmeyen yollarımızı kendi kaynaklarımızla, kendi irademiz, kendi gücümüzle çalışma arkadaşlarımızla yapacağız. Bizi toza toprağa hapsetmek isteyenlerin hesabını bozacağız. Menemenlilerin çektiği çileye son vereceğiz. Menemenlilerin yaşamını olumsuz etkileyen bu durumu sonlandırmak için çalışma arkadaşlarımla birlikte caddelerimizdeki taşlarımızı döşemeye başlıyoruz. Bugün itibariyle biz bize yeteriz sloganımızla ilk kazmamızı vuruyoruz. Hayırlara vesile olsun, Menemen'imize önümüzdeki süreçlerde hak ettiği hizmete hep beraber kavuşturacağız.


YORUMLAR

  • 0 Yorum