• Reklam

"Kriz zamanı başkan reklam peşinde"

AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, Çiğli Belediyesi’nin koronavirüs yardımları kapsamında, erzak paketlerinde Çiğli Belediyesi’nin yazısının küçük, Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün adının ön plana alınarak büyük yazılmasına tepki gösterdi. 

"Kriz zamanı başkan reklam peşinde"
22 Nisan 2020 - 21:32
Birlik ve beraberlik çerçevesinde virüsle baş etmeye çalışırken, Çiğli Belediyesi’nin kurumsal yapısını geri plana bırakılmasının kabul edilebilir bir davranış olmadığının altını çizen Karatekin, ‘’Sayın Başkan Utku Gümrükçü, sanki bu yardım paketlerini kedini cebinden veriyormuş gibi, kendi ismini, belediyenin önünde görüp, reklam yapmaya çalışması hiç hoş olmadı’’ dedi.



Daha önce Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarını dağıtırken ‘Tunç Soyer Gönüllüleri’ yazılı yelekleri de hatırlatan AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, "Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kişisel reklamından sonra Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün de kişisel reklamını, virüs yardımlarına alet ettiğini görmüş olduk. Devlet ve millet olarak bu kriz ortamında kenetlenmeye çalışırken, bu gibi fotoğraflar hoş olmayan görüntüler oluşturuyor. Belediyenin yani vatandaşın parası ile yapılan yardımlar, siyasi rant elde etmek için kullanılamaz’’ dedi.

Fırsatçılık peşindesiniz
Böyle bir ortamda şov yapmanın yeri ve zamanı olmadığını dile getiren Başkan Karatekin, "Alan el veren eli görmeyecek dediniz. Ama fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere, kendinizle çelişiyorsunuz. Kendi isminizi büyük yazdırarak algı oluşturmak derdindesiniz. Kamu kaynakları ile fırsatçılık peşindesiniz’’ dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum