Karşıyaka, 12 Kasım'da 29. kez Ata'dan Ana'ya koşuyor

  İzmir'in Karşıyaka Belediyesi, her yıl yüzlerce Atatürk sevdalısını buluşturan geleneksel 'Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu'nu 12 Kasım'da 29'uncu kez gerçekleştirecek. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Atamızı ve en değerli emanetimiz Zübeyde Hanım'ı, spor kenti Karşıyaka'ya yakışır bir şekilde anacağız. Herkesi bu gurura ortak olmaya çağırıyoruz" dedi.

  Karşıyaka, 12 Kasım'da 29. kez Ata'dan Ana'ya koşuyor
  03 Kasım 2023 - 17:16 - Güncelleme: 03 Kasım 2023 - 17:18

  Karşıyaka Belediyesi'nin organizasyonu olan Ata'dan Ana'ya Saygı Koşusu'nda bu yılın yarışı için geri sayım başladı. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirilen koşu, 12 Kasım Pazar günü yapılacak. Anayasa Meydanı'nda başlayacak 4 kilometrelik koşuda; sahil, Girne Caddesi ve Atatürk Caddesi takip edilerek Zübeyde Hanım Kabri'ne ulaşılacak. Ulu Önder'in ebediyete intikalinin 85'inci yılı anısına düzenlenecek koşuya, 6 Kasım itibarıyla 'www.atadananayasaygikosusu.com' adresinden kayıt yaptırılabilecek.

  4 KİLOMETRELİK YARIŞ

  Kulüplü ve ferdi lisanslı sporcuların yanı sıra 10 yaş ve üzeri tüm vatandaşların katılımına açık olan yarış, erkeklerde ve kadınlarda 14 ayrı yaş kategorisinde gerçekleştirilecek. Saat 09.00'da başlayacak koşunun bitiminde Zübeyde Hanım Anıt Mezarı önünde ödül töreni yapılacak. Kategorilerde ilk üçe giren sporculara kupa, yarışmayı tamamlayan tüm koşuculara da anı madalyası verilecek. Yarışmaya kayıt yaptıran katılımcıların göğüs numaraları, çipleri ve koşu tişörtleri 10-11 Kasım tarihlerinde, 10.00 ile 20.00 saatleri arasında, MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde dağıtılacak.

  'KARŞIYAKA'YA YAKIŞACAK'

  Geçtiğimiz yıl rekor katılımla gerçekleşen yarışın bu sene de yoğun ilgi göreceğine inandığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay "Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın anıt mezarının bulunduğu Karşıyaka'mızda yine bir gurur günü yaşayacağız. Spora büyük önem veren Atatürk ve O'nu Türk milletine kazandıran annesi Zübeyde Hanım'ı, spor kenti Karşıyaka'ya yakışır bir şekilde anacağız. Herkesi bu gurur ve heyecana ortak olmaya çağırıyoruz" diye konuştu.


  YORUMLAR

  • 0 Yorum