• Reklam

Kalbine yenilen Elif öğretmen anıldı

MANİSA'nın Salihli ilçesinde geçen 6 Kasım'da kalp krizinden ölen okul müdürü Elif Bursa'yı (44) unutmayan öğrencileri, yanlarında getirdikleri çiçekleri öğretmeninin resminin olduğu masaya bırakarak andı. Eşi Fatih Bursa (48) da katıldığı anma töreninde masasına karanfil bıraktığı eşinin resmini öptü.

Kalbine yenilen Elif öğretmen anıldı
23 Kasım 2022 - 13:00 - Güncelleme: 23 Kasım 2022 - 13:02

Salihli'nin Çapaklı Kemal Akiş İlköğretim Okulu Müdürü Elif Bursa, 6 Kasım günü evinde kalp krizi geçirdi. Çağrılan sağlık ekipleri, evde yaptığı ilk müdahalede Bursa'nın kalbinin durduğunu belirledi. Salihli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 2 çocuk annesi Bursa, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Okul müdürünün ölümü ailesi, öğrencilerini ve eğitim camiasını yasa boğdu.

Öğrenciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Elif öğretmenlerini unutmadı. Öğrenciler, yanlarında getirdikleri çiçekleri öğretmenlerinin resminin üzerinde olduğu masaya bıraktı. Törene Elif Bursa'nın kendisi gibi eğitimci olan, Salihli Merkez Anadolu Lisesi'nde Müdür Yardımcısı eşi Fatih Bursa da katıldı. Bursa'da tıpkı minik öğrenciler gibi yanında getirdiği karanfili eşinin masasına bırakıp, resmini öptü.

'KALBİMİZDE HER ZAMAN YAŞAYACAKSIN'

Duygularını dile getiren Fatih Bursa, eşinin 23 yıl öğretmenlik yaptığını ve çocukları çok sevdiğini söyledi. Bursa, "Elif öğretmenim, canım eşim, hayat arkadaşım, yoldaşım, herşeyim. Arkasından ne söylersem az gelir. Mezarının başında defalarca tekrar ettiğim şu cümleyi tekrar etmek istiyorum. Canım Elif'im ben senden razıydım, Allah'ta senden razı olsun. Seni hiçbir zaman unutmayacağız, kalbimizde her zaman yaşayacaksın" diye konuştu.

'ONU ÇOK ÖZLÜYOR, KALBİMDE YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUM'

6'ncı sınıf öğrencisi Yusufcan Kurt, "Elif öğretmen, çok iyi biriydi. Okulu bize uygun hale getirebilmek için çok uğraştı. Onu asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bizimle çok ilgilenirdi. Onu kaybettiğimiz günden beri, hüzünlüyüm" dedi.
4'üncü sınıf öğrencisi Armina Zeren de "Elif öğretmenimi çok seviyordum. O bizimle çok ilgileniyordu. Bizimle boş vakitlerinde oylar oynuyordu. Onu çok özlüyor, kalbimde yaşatmaya çalışıyorum" diye konuştu.
Anma töreni daha sonra okul bahçesinde öğrencilerin şiir okuması ile devam etti. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum