İzmir Otogarı mahkeme
  • Reklam

İzmir Otogarı için mahkemeden flaş gelişme!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, mahkemenin İzmir Otogarı'nı işleten şirketin tahliye işlemlerinin durdurulmasına karar vermesine tepki gösterdi.

İzmir Otogarı için mahkemeden flaş gelişme!
15 Aralık 2023 - 17:19 - Güncelleme: 15 Aralık 2023 - 17:26
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentte yıllardır tartışma konusu olan İzmir Otogarı'yla ilgili önemli bir açıklama yaptı. 

Başkan Soyer, bu ay itibariyle işletmeci firmanın sözleşmesinin sonlanması ve yetkinin Büyükşehir'e geçmesiyle kenti köhne görüntüden kurtaracak hızlı bir dönüşümün start alması beklenen otogarda tahliye sürecini tıkayan yargı kararını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. 

Soyer açıklamasında firmanın sözleşmenin 7 yıl daha uzatılmasıyla talebiyle açtığı davada Büyükşehir tarafından yapılan itirazın reddedildiğini açıkladı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı, "Tüm İzmirlileri ve İzmir’e yolu düşen tüm vatandaşlarımızı mağdur etmekten başka hiçbir işlevi olmayan bu konuda halen devam eden yargı sürecinin içindeyiz. Haklıyız, hakkımızı da alacağız" ifadelerini kullandı. 

İŞTE O AÇIKLAMA: 

Sevgili hemşehrilerim;
19 Haziran’da size İzmir Otogarı ile ilgili bir açıklama yaparak 25 yıldır işletme hakkını elinde bulunduran şirketin sözleşmesinin Aralık ayında biteceği müjdesini vermiştim. Sözleşme biter bitmez yeni otogar için çalışmalarımıza başlayacağımızı söylemiştim.
Ama bu memlekette hukuk bazen yerini yadırgıyor, kent, iklim, insan ayırt edebiliyor.
Otogar işleten şirket, sözleşmesinin 7 yıl uzatılması talebiyle dava açtı ve mahkeme, tahliye işlemlerinin durdurulmasına yönelik hızlı bir ara karar verdi.
Biz otogara işletmesiyle ilgili üzerine düşenleri yapmadığı için dava açtığımızda bunun karara bağlanması seneler sürüyor fakat ilgili şirket sözleşmenin 7 yıl uzatılması talebiyle dava açtığında karar hiç gecikmeden veriliyor.
İzmirlileri, bu köhne otogara gelmek zorunda olan vatandaşlarımızı düşünen yok.
Biz istinaf yoluna gittik ve itirazımızı yaptık. Ancak bugün itibariyle itirazımızın maalesef reddedildiğini öğrendik.
Tüm İzmirlileri ve İzmir’e yolu düşen tüm vatandaşlarımızı mağdur etmekten başka hiçbir işlevi olmayan bu konuda halen devam eden yargı sürecinin içindeyiz.
Haklıyız, hakkımızı da alacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum