• Reklam

İzmir'in Milli Eğitim Müdürü İstanbul'a atandı

2 yıldır İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atandı.

İzmir'in Milli Eğitim Müdürü İstanbul'a atandı
04 Ağustos 2023 - 19:27
Milli eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, iki senedir İzmir'de görev yürüten Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ü atadı. 

İzmir'de göreve 18.08.2021 tarihinde başlayan Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, süpriz bir atama ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı.
Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'den boşalan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ise şu an için kimin atandığı tam olarak netleşmedi.

İl Milli Eğitim de flaş atama... İzmir in müdürü Yentür İstanbul a!

MÜCAHİT YENTÜR KİMDİR?
Elazığ’ın Maden ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Maden’de, lise öğrenimini Yalova’da tamamlayan Yentür; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Coğrafya Bölümü Yüksek Lisans, Hasan Kalyoncu Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans mezunudur. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde doktora eğitimini tamamlayan Yentür, 2023 Haziran ayında Eğitim Bilimleri alanında doçentlik ünvanını almıştır. Bu çalışmalara ek olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde ve İzmir Demokrasi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak lisans düzeyinde dersler veren Yentür, hâlen Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Akademik kariyeri boyunca İngiltere Birmingham City ve Portekiz Interier Beira Üniversitelerinde “Öğretmenlerin Hizmet İçi Eğitiminin Geliştirilmesi” projelerinde yer almış, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanmış, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda bildiri sunmuş, kitap bölümü yazarlığı yapmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde İstanbul Yavuz Selim İlköğretim Okulunda ve Sultan Selim Kız Meslek Lisesinde öğretmen olarak görev yapan Yentür; Fatih Ahmet Rasim Anadolu Lisesinde Müdür Yardımcısı, Pertevniyal Lisesinde Müdür Başyardımcısı, Bahçelievler Anadolu Lisesi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi / Fen Lisesinde Okul Müdürü, 2014-2021 yılları arasında Şişli İlçe Millî Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

Yentür, evli ve 3 çocuk babası.

YORUMLAR

  • 0 Yorum