Olgun Atila
  • Reklam

İzmir Büyükşehir aday adayı Olgun Atila meslek odalarını ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Yüksek Mimar Olgun Atila, İzmir’in iki önemli meslek odası olan İzmir Eczacılar Odası ve İzmir Yeminli Mali Müşavirler odasını ziyaret ederek projelerde yapılabilecek iş birliklerinden bahsetti. Anadolu Birliği’ni de ziyaret eden Atila, görüşmeye tam kadro katılan dernek yönetiminden ‘Yanınızdayız ve sizi destekliyoruz’ mesajı aldı.

İzmir Büyükşehir aday adayı Olgun Atila meslek odalarını ziyaret etti
13 Aralık 2023 - 12:06
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila’yı, Anadolu Birliği ziyaretinde Anadolu Birliği Derneği Başkanı Erhan Kahraman, Anadolu Birliği Derneği Onursal Başkanı Koçali Al ve dernek yönetimi karşıladı. Olgun Atila’dan ‘İzmir’in genç, dinamik siyasetçisi ve İzmir’in evladı’ diye bahsederek sözlerine başlayan Kahraman, ‘Olgun Başkan Büyükşehir’i hak ediyor, oraya çok yakışır. Çünkü geçmiş başkanlık döneminde hiçbir şaibe ile anılmamış bir belediye başkanıdır. Gönül ister ki İzmir’i İzmir’in evladı yönetsin. Siz halka dokunabiliyorsunuz. Bundan dolayı önünüz açık. Bizim gönlümüz genç bir adaydan yani sizden yana. Genel Merkeze de bunu ileteceğiz. Anadolu Birliği olarak yanınızdayız. Bu görev size yakışır’ diyerek adaylık yolundaki tercihlerinin Olgun Atila olduğunun altını çizdi.

 

Olgun Atila’ya olan sevgisini dile getirerek konuşmasına başlayan Anadolu Birliği Onursal Başkanı Koçali Al ise; ‘Biz onu biliyoruz. Hem kefiliz. Her yerine de imza atarız. Urfalılar burada iki yüz bin kişi, Mardinliler dört yüz bin kişiler. Elazığlılar var. Hepsi bizim işaretimize bakıyor. Biz asla Olgun Başkan’dan vazgeçmeyiz. Biz genelde adayımızı son haftaya bırakırdık ama bu defa bırakmayacağız. Belediye meclis üyeliğinden belediye başkanlığına kentin sorunlarını biliyor” sözleri ile Anadolu Birliği’nin desteğinin Olgun Atila’ya olduğunu kaydetti.

 

Amacım İzmir’de tüm Anadolu’nun adayı olmak
‘Anadolu'muzun bütün güzel renklerini İzmir'imizde en güzel şekilde, hiçbir ayrım yapmadan, kardeşçe, burada olduğu gibi el ele vererek en iyi şekilde yönetmeye talibiz.’ diyerek sözlerine başlayan Olgun Atila ise; ‘Başkanım dedi ki İzmir'in adayı, İnşallah hep beraber Anadolu'nun adayı da oluruz. Her şeyden önemlisi de verdiğimiz bütün kararları ortak akılla ve birlikte siz toplum örgütleri ile, ki Anadolu Birliği İzmir'in en önemli sivil toplum örgütlerinin en başında geliyor. Bir de bütün renkleri, güneylisi, kuzeylisi. Hepsini, bütün enerjimizi, kentimiz için, çocuklarımız için, kadınlarımız için, engelli kardeşlerimiz için ortaya koyarak İzmir'i hak ettiği yere getirmek en büyük hedefimiz’ diye konuştu.

 

Toplantıda ‘Şeffaf Belediyecilik’ vurgusunu tekrarlayan Atila, ‘Bize verdiğiniz kefaletle yüzünüzü asla yere baktırmayacağım. Yapmış olduğum herşeyi şeffaf bir şekilde yapmanın sözünü veriyorum. Amacımız hem doğduğumuz ata topraklarımıza yakışır şekilde hem de doyduğumuz kent İzmir'e Türkiye'nin her yeriyle bir araya getirerek, Türkiye'ye örnek bir örnek bir belediyecilik ile Türkiye'nin neresinde bir sorun varsa İzmir'in dışında dahi olsa o sorunları da çözmeye talibiz.’ dedi.

 

En büyük gücün sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve halk olduğunu sözlerine ekleyen Atila, ‘Biz gücümüzü sizden alıyoruz. Kefaletinizle bana onur verdiniz. Çok mutlu oldum. Bunu unutmayacağım.  Her şey güzel olacak. Ben İzmir'in bütün renklerine talibim. Yani Adalet ve Kalkınma Partisi'nin oyuna talibim, MHP'nin oyuna talibim, İYİ Parti'nin oyuna talibim. HDP'li kardeşlerimizin herkesin oyun talibim’ diye konuştu.

 

Programının devamında İzmir Eczacılar Odası’nı ziyaret eden Atila’yı İzmir Eczacılar Odası Başkanı Tuncay Sayılkan karşıladı. Sayılkan mesleki anlamda sıkıntılarını dile getirerek, ‘Türkiye’de birçok ilde vergiden muaf olan ‘e’ tabelasının İzmir’de de vergi muafiyeti olmasını istiyoruz. Başkanlık yaptığınız dönemde güzel projelere imza attınız. Özellikle nöbetçi eczaneler ile ilgili gerek belediyenin sosyal medya platformlarından gerekse meydanlardaki dijital ekranlardan yayınlamanız diğer belediyelere örnek olabilecek bir projedir. Enerjiniz çok iyi, halkın arasında aktif bir çalışma yürütüyorsunuz. Sokağa çıkıp vatandaşa dokunan başkan modeli benim tarzımdır. Sözleri ile Olgun Atila’ya çıktığı yolda başarılar dilediğini ifade etti.

 

Biz güzel İzmir için sizden hizmet bekliyoruz
Sonrasında İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası’nda Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin tarafından karşılanan Atila, oda başkanı ve yönetim kurulu ile gerçekleştirdiği mesleki toplantıda odanın önemine değinerek, projelerde iş birliği ve birlikteliği üzerine fikir alışverişinde bulundu.

İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Zengin, Olgun Atila'nın gençliğinin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolunda her zaman ona artı bir puan kazandıracağını ve Atila'nın İzmir için daha önceki katkı ve projelerine bire bir şahit olduğunu belirtti ve ekledi; ‘Adaylığınız konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Hayırlısı olsun İzmir için. Biz güzel bir İzmir için sizden hizmet bekliyoruz nasip olursa.’

 

Biz bunu 10 yıl önce söylerken kentin gündeminde değildi
Başkanlığı halinde gerçekleştirmek istediği projelerden bahseden Olgun Atila ise şeffaf belediyecilik vurgusu yaparak gerçekleştirdiği tüm proje hedeflerinin gerçekleşme oranlarını, yıl sonu itibariyle hem sosyal medyadan hem ekranlardan tüm halka sunulacağını söyledi. ‘Her konuda birbirini denetleyen ve hesap verilebilir bir yapıda olmak istiyoruz. Bizim yönetim anlayışımız ortak akılla.’ diyen Olgun Atila; ‘Biz bunu 10 yıl önce söylerken kentin gündeminde değildi. Aklınıza gelen her anlamda ortak aklı ve sivil toplum örgütleri ile iş birliğine açığız. Sizinle de kentin ekonomisi, kalkınması, üretilmesi ve şeffaflık konusunda yapabileceğimiz her türlü iş birliğine varız. Bunun sözünü veriyorum. Ortak akılla yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya koymak ilk projem.’ diyerek oda ve STK’lara verdiği önemi bir kez daha hatırlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum