İEÜ'ye lojistikte 'LTLZone' ile çifte ödül

  İZMİR Ekonomi Üniversitesi'ndeki 3 kişilik ekip tarafından, lojistik firmalarının düşük maliyetle daha kaliteli hizmet vermesini sağlamak hedefiyle geliştirilen LTLZone adlı 'akıllı karar destek sistemi', 'Lojistik Ödülleri 2022' organizasyonunda da 'lojistikte bilişim sistemleri' alanında 'en iyi uygulama' ödülünün sahibi oldu.

  İEÜ'ye lojistikte 'LTLZone' ile çifte ödül
  01 Temmuz 2022 - 12:01 - Güncelleme: 01 Temmuz 2022 - 12:02

  İEÜ'nde 3 kişilik ekip tarafından, lojistik firmalarına daha kaliteli hizmet verilesini sağlamak hedefiyle geliştirilen LTLZone adlı 'akıllı karar destek sistemi', çifte ödül aldı. Yaklaşık 3 yıllık çalışma neticesinde hayata geçen LTLZone, LODER 11. Ulusal Lojistik Proje Yarışması'nda 'kurumsal' kategorisinde ödül alan tek proje oldu. LTLZone, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ve ELODER iş birliğiyle düzenlenen 'Lojistik Ödülleri 2022' organizasyonunda da 'lojistikte bilişim sistemleri' alanında 'en iyi uygulama' ödülünü kazandı.

  KARBON AYAK İZİNİ DÜŞÜRÜYOR

  İEÜ İşletme Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özgür Özpeynirci, Dr. Öğretim Üyesi Sinem Tokcaer ve bölümün 2021 mezunlarından Deniz Karvan'ın hazırladığı LTLZone, şirketlere birçok konuda avantaj sağlıyor.

  'LTLZone.com' web sitesine girerek sisteme kayıt yaptıran firma temsilcisi, yüklerinin teslim edileceği ülke ve şehir bilgisini kaydediyor. Ardından da sistem, saniyeler içinde yakın lokasyonları da belirleyerek kaç tane TIR ya da kamyona, hangi yüklerin yerleşmesi gerektiğini otomatik belirliyor. Taşınan ürünlerin cinsine yönelik eleme de yapan 'LTLZone' sayesinde firmalar, gereksiz yere kilometre yapmaktan ve araçlarının düşük kapasite ile sefere çıkması derdinden kurtuluyor. LTLZone, kullanıcıların taşıma maliyetlerinin yanı sıra karbon ayak izini de azaltıyor. 

  'PROJEMİZ BAŞARISINI KANITLADI'

  İEÜ Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özgür Özpeynirci, Türkiye genelindeki çok sayıda proje arasından ödül alarak başarılarını kanıtladıklarını söyledi. Özpeynirci, "Lojistik sektörü için projeler üretmeyi çok önemsiyoruz. Ayrıca, yeni mezunlarımıza da istihdam sağlayarak ülkemize genç yetenekleri kazandırmayı, onlara güzel bir çalışma ortamı yaratmayı hedeflemekteyiz. Lojistik Yönetimi Bölümü 2021 yılı mezunlarımızdan Deniz Karvan, dördüncü sınıfta yaptığı staj sonrasında tam zamanlı ilk çalışanımız olarak şirketimiz bünyesine dahil oldu. Deniz, bize öğrencilik döneminde de destek vermişti. Önümüzdeki aylarda çalışma arkadaşlarımızın sayısını artırmayı hedefliyoruz. LTLZone, geçtiğimiz yıl İstanbul'daki Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı kapsamında düzenlenen 'Atlas Lojistik Ödülleri' adlı yarışmada da jüri özel ödülü almıştı. Elde ettiğimiz ödüller ve aldığımız olumlu tepkiler, doğru bir proje yaptığımızın göstergesi" dedi.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum