• Reklam

İçişleri Bakanı olan İstanbul Valisi Yerlikaya, görevi Soylu'dan devraldı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin İçişleri Bakanı, Eski İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İçişleri Bakanlığı’nda yapılan devir teslim töreninde, Süleyman Soylu’dan görevini devraldı.

İçişleri Bakanı olan İstanbul Valisi Yerlikaya, görevi Soylu'dan devraldı
04 Haziran 2023 - 13:05
İçişleri Bakanlığı'na yeni kabinede İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, atandı. Eski Bakan Süleyman Soylu ise AK Parti İstanbul Milletvekiliği görevine getirildi. Yerlikaya, saat 12:00 itabariyle İçişleri Bakanlığında gerçekleşen devir teslim töreni ile görevi Süleyman Soylu'dan devraldı.
Törende konuşan Eski Bakan Soylu, "Aziz milletimizin emrinde olduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Hepinizi sevgiyle yad ediyorum." dedi.

"Hizmet bayrağını sizden devralmak bizim için bir onur"
Ali Yerlikaya teslim töreninde şu ifadeleri kullandı:
"Sayın bakanıma şükranlarımı sunuyorum. Hizmet bayrağını sizden devralmak bizim için bir onur. Edirne'den Hakkari'ye bayrağımızın dalgalandığı her yerde 85 milyon insanımızı huzur ve güven içinde yaşatmak, bölünmez bütünlüğü muhafaza etmek varlık sebebimizdir.
Mavi vatanımızın her bir damlası bize emanet. Milletimizin her bir ferdi bize emanet. Biz milletimizin emrindeyiz. Görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Temel referansımız hukuk ve insan haklarıdır. Bundan taviz verilmeyecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum