• Reklam

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden İzmir Milletvekili hakkında suç duyurusu!

Polislere ödenecek maaş promosyonları tepkilere neden olurken EGM'den konuya ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada, "Polisimizin maaş promosyonu üzerinden inatla dezenformasyon yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır" denildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden İzmir Milletvekili hakkında suç duyurusu!
07 Eylül 2022 - 10:24

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) polislerin maaş promosyonu düzenlemesine ilişkin bir açıklama yaptı. 

Açıklamada, 18 Mart 2022'de Vakıfbank ile imzalanan maaş promosyon protokolünde polislere aylık ödenecek tutarın 104 TL'den 300 TL'ye çıkarak yüzde 188 artış sağlandığını belirtildi.

''Protokolde ısrarla anlamamazlıktan gelinen bir nokta da promosyon ödemesinde her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artış yapılacak oluşudur'' ifadelerine de yer verilen açıklamada 300 TL'nin sabit bir rakam olmadığı açıklandı. 

Türk Polis Teşkilatı'nın bugüne kadar olan en yüksek maaş promosyon ödemesi olduğu da kamuoyu ile paylaşılan basın açıklamasında yer aldı. 

Öte yandan açıklamada CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında suç duyurusunda bulunacağı da belirtildi. Açıklamada, "Polisimizin maaş promosyonu üzerinden inatla dezenformasyon yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır" denildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum