Cumhurbaşkanı Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçim açıklaması: Bizde kavga gürültü yok

  Macaristan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail-Filistin çatışmasına değindi. BM'deki oylamaya rağmen ateşkesin hala sağlanmamış olmasına tepki gösterdi. Erdoğan, seçim hazırlıklarına da değindi. Muhalefetteki süreci "Anlatmama gerek yok." sözleriyle değerlendiren Erdoğan, "Bizde kavga, gürültü yok, rahatız." diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçim açıklaması: Bizde kavga gürültü yok
  19 Aralık 2023 - 15:08

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan'daki temaslarını tamamlayarak Türkiye'ye döndü. Uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, muhalefetteki ittifak arayışları ve seçim çalışmaları hakkındaki soruya şu cevabı verdi.

  • Biz bu konuda kendimize bakıyoruz, diğerleri ne yapmış, ne yapıyor bunun üzerinde durmuyoruz. Bizim şu anda Cumhur İttifakı olarak biliyorsunuz bir yolculuğumuz var. Burada da Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti olarak beraber bu yolculuğumuzu devam ettiriyoruz.
  • Görüşmelerimizi yaptık, yapıyoruz. Geçen hafta içinde malum gerek Yeniden Refah Partisi gerek HÜDA PAR gerek diğer iki ortağımızla da görüşmelerimizi yaptık. Şu an itibarıyla ekiplerimiz birbirleriyle temas halinde. Genel Başkan vekilimiz Efkan Ala ile Genel Başkan Yardımcılarımız Ali İhsan Yavuz ve Yusuf Ziya Yılmaz bizim bu görüşmelerle görevlendirilmiş arkadaşlarımızdır.
  • Bu arkadaşlarımıza gösterilen muhataplar kimlerse onlarla arkadaşlarımız görüşmeleri yapıyorlar. Biz de bu arada illerimizi, büyükşehirlerden başlamak üzere davet ediyor görüşlerini alıyoruz. Ankara, Adana, İzmir ve Pazar günü de İstanbul’da bütün arkadaşları davet ettik. Bu arkadaşlarımızla İstanbul’da toplantımızı yaptık.
  • Şimdi, yarından itibaren tekrar kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ay sonuna kadar da peyderpey aldığımız bu temayüllerin neticelerini açıklamaya başlayacağız. Bütün bunlarla beraber Cumhur İttifakı’nda ilçelerde kimlerle gireceğiz, Meclis üyeliklerinde kimleri Meclis üyesi olarak belirleyeceğiz, bunları arkadaşlarımız da birer birer görüşüyorlar.
  • Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadan çalışmalarımız devam ediyor. Bizde kavga, gürültü yok, rahatız. Ama diğer ittifaktaki durumu zaten izliyorsunuz, benim size anlatmama gerek yok. Kavgayla, gürültüyle zaten bir yere varılmaz. İnşallah sonu iyi olacak.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum