• Reklam

CHP Konak adayı Mutlu hemşehri dernekleri ve Romanlarla buluştu

Hemşehri derneklerini ziyaret eden ve Ege Mahallesi’nde Romanlarla buluşan CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Herkes adil bir kentte eşit yurttaş olacak. Kimse ötekinden daha farklı, daha arkada olmayacak” dedi. Mutlu, Altay-Erzurumspor maçını da tribünden izledi.

CHP Konak adayı Mutlu hemşehri dernekleri ve Romanlarla buluştu
12 Şubat 2024 - 09:15

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, hafta sonunda da saha mesaine devam etti. Temaslarını hemşehri dernekleriyle sürdüren CHP’li Mutlu, Kahramanlar’daki Konak Manisalılar Derneği binasında Manisa hemşehri dernekleriyle bir araya geldi. Daha sonra İzmir Mardinliler Federasyonu’nu ziyaret eden Mutlu’nun bir sonraki durağı olan Ege Mahallesi, Roman vatandaşların coşkulu karşılaması ile şölen alanına döndü. Mutlu, kendisine armağan edilen seçim şarkısı eşliğinde Roman vatandaşlarla karşılıklı göbek attı. Mutlu, Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nda oynanan Altay-Erzurumspor maçını da tribünden izledi.


YÖNETİMİN BİR PARÇASI OLACAKSINIZ

Günün ilk ziyaretini Konak Manisalılar Derneği’ne yapan Mutlu, burada Manisalı Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Akarsu, Konak Manisalılar Derneği Başkanı İrfan Erden, Çağdaş Manisalılar Dayanışma Derneği Başkanı Basri Koyuncuoğulları ve dernek üyeleri tarafından ağırlandı. Meşale ve konfetilerle gerçekleşen coşkulu karşılamada, halk oyunları ekibi de Zeybek gösterisi yaptı. Coşkulu karşılama için federasyon ve dernek üyelerine teşekkür eden Mutlu, “Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Bütün dernekler ve federasyonlarla Konak’ta barış ve uyum içerisinde çalışacağız. Size söz veriyorum, seçimden sonra Konak’ta çok etkili ve güçlü olacaksınız. Sizler yönetimin bir parçası olacaksınız. Hep birlikte bambaşka bir yönetim için yola çıktık” dedi.

Manisalı Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Akarsu ise, “Genel Merkezimizin bize emaneti olan Nilüfer Hanım’ı başkan yapmaya geldik. Manisalılar olarak emaneti en yüksek mertebeye çıkaracağız, inşallah Konak’ta başkan yapacağız” sözleriyle Mutlu’ya destek verdi.


MARDİNLİ DOSTLARIM HEP YANIMDA OLDU


Daha sonra İzmir Mardinliler Federasyonu’nu ziyaret eden Mutlu, Federasyon Başkanı Ahmet Tunç, CHP Kızıltepe İlçe Başkanı İsmail Yaman, dernek üyeleri ve muhtarlar tarafından ilgiyle karşılandı. Dernek üyeleriyle çay içip sohbet eden Mutlu’ya çiğköfte ikramında da bulunuldu. Misafirperverlikleri için federasyon üyelerine teşekkür eden Mutlu, “Konak için yola çıktığım günden bu yana Mardinli dostlarım hep yanımda oldu. Ben bu seçimde sadece CHP’li Mardinlilerin değil bütün Mardinlilerin oyunu istiyorum. Çünkü sizlerle yan yana omuz omuza çok farklı bir Konak yaratacağımıza inanıyorum. Belediye meclislerinde o ilçede yaşayan her grubun temsil edilmesi gerektiğine inanıyorum. Mutlaka temsilcileriniz olacak aramızda. Sizler sorunlarınızı ve çözüm önerilerinizi kendi temsilcileriniz aracılığıyla bize ileteceksiniz ve bileceksiniz ki Konak sizlerin de temsiliyetiyle yönetilecek” diye konuştu.


Federasyon Başkanı Ahmet Tunç da, “Evinize hoş geldiniz başkanım. Mardin hoşgörünün şehri. Çıktığınız yolda başarılar diliyoruz. Arkadaşlarımız size desteğini her zaman gösterecektir” ifadelerini kullandı. Ziyarette Mutlu’ya eşlik eden CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi’nin, “Nilüfer Başkanımı Konak’a başkan yapıyor muyuz?” sözlerine dernek üyeleri alkışlarla karşılık verdi.


EGE MAHALLESİ’NDE ŞÖLEN GİBİ KARŞILAMA


Başkan Adayı Mutlu’nun bir sonraki durağı olan Ege Mahallesi, Roman vatandaşların coşkulu karşılaması ile şölen alanına döndü. “Romanlara değer veren başkan”, “Konak sana çok yakıştı” ve “Romanlar hizmeti seninle görecek” yazılı dövizler, meşaleler ve sloganlar eşliğinde mahalle girişinde karşılanan Mutlu, etkinlik alanına vatandaşların yoğun ilgisi ve coşkusu ile birlikte yürüdü. Buluşmada Mutlu’ya; İzmir Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, CHP İzmir Dezavantajlı Gruplardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Emin Karameşe, CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Ali Yangır, CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Esat Kaleli, muhtarlar ve partililer de eşlik etti.


ROMANLARDAN MUTLU’YA ÖZEL ŞARKI


Mutlu, kendisine armağan edilen seçim şarkısı eşliğinde Roman vatandaşlarla karşılıklı göbek attı. Alkışlar eşliğinde konuşma yapan Mutlu, “Herkes adil bir kentte eşit yurttaş olacak. Kimse ötekinden daha farklı, daha arkada olmayacak. Duyduğum en güzel seçim şarkısını bana yapan sizlere çok teşekkür ediyorum. Birazdan çalar, bir daha oynarız” dedi.
 DÖNÜŞÜM HIZLICA DEVAM EDECEK


Kentsel dönüşüm konusunda da önemli mesajlar veren Mutlu, “Mahalleyi ve mahalledeki kentsel dönüşüm projelerini biliyorum. Bugüne kadar burada yapılan çalışmalar artarak devam edecek. İstihdamla ilgili çalışmalar da yoğunlaşacak. Gençlik merkezleri yapacağız. Kentsel dönüşüm hiç durmadan hızlıca devam edecek. Barınma hakkı anayasal bir hak. Herkesin başını sokacağı bir evi devlet sağlamakla yükümlüdür. Devlet sağlamazsa biz sağlarız. Herkesin mahallesinde yaşamak hakkı. Sulukule’de olduğu gibi sizi şehrin bir ucuna atmayacağız. Herkes bir arada yaşayacak” ifadelerini kullandı.

ALTAY MAÇINI TRİBÜNDEN İZLEDİ


CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, İzmir’in köklü kulüplerinden Altay’ın maç heyecanına da ortak oldu. Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nda oynanan Altay-Erzurumspor maçını Altay Spor Kulübü Başkanı Süleyman Özkaral, Asbaşkan Erdal Kırtaş, Espor Genel Menajeri Erdican Çilengir ve kulüp yöneticileri ile birlikte tribünden izleyen Mutlu, stadyum girişinde Altaylı taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı. “Büyük Başkan” ve “Konak Mutlu Nilüfer Mutlu” tezahüratları eşliğinde stada giriş yapan Mutlu’ya taraftarlar forma, atkı ve çiçek hediye etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum