• Reklam

CHP Konak Adayı Mutlu'dan "Biz geleceğiz ve kentsel dönüşümü yapacağız"

Konak’ın kentsel dönüşüm bekleyen mahallelerinde Roman vatandaşlarla buluşan CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Genel Başkanım Sayın Özgür Özel’e söz verdim. Biz geleceğiz ve kentsel dönüşümü yapacağız.” dedi.

CHP Konak Adayı Mutlu'dan "Biz geleceğiz ve kentsel dönüşümü yapacağız"
06 Şubat 2024 - 10:22

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, ilçenin dezavantajlı bölgelerinde halkla buluşmaya devam ediyor. Mutlu, Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Emir Sultan, Güney, Yenişehir, Zeytinlik, Levent, Boğaziçi ve Ege mahallelerinden kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Buluşmada mahalle sakinlerinin sorunlarını tek tek dinleyen Mutlu, kentsel dönüşüm başta olmak üzere güvenlik, işsizlik ve sosyal donatı eksikliği gibi konulara dair çözüm önerilerini paylaştı.

 

“YÖNETİMİN PARÇASI OLACAKSINIZ”

Mutlu, Konak’ta mahalle örgütlenmeleri, kent konseyi ve belediye meclisi aracılığıyla katılımcı ve şeffaf bir yönetim kuracaklarını belirterek, “Hiç kimsenin kendisini daha geride hissetmediği, yan yana yürüyeceğimiz bir beş yıl için çok heyecanlıyım. Birlikte çok güzel şeyler yapacağız. Sizlerin önerilerini alacağız. Birlikte karar vereceğiz. Sizler de yönetimin bir parçası olacaksınız. Mahallelerinizin en önemli eksiklerini siz belirleyip meclis üyelerimiz aracılığıyla belediye meclisimize ulaştıracaksınız. Hep birlikte karar alacağız ve yürüteceğiz.” dedi.

 

“BİZ GELECEĞİZ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YAPACAĞIZ”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kentsel dönüşüm konusunda kendisine “Bu sorunu çöz, tarih yaz” dediğinin altını çizen Mutlu, bu konuda kaybedilecek zaman olmadığına dikkat çekti.

Mutlu, kentsel dönüşüme toplumsal belediyecilik perspektifinden baktığını ifade ederek, “Bu sorunun farkındayım. Bunun için alanında uzman isimlerle çalışıyoruz. Yerinde ve komşularımızla birlikte dönüşümü önemsiyoruz. Komşumuz hak sahibi olmayabilir ama onu da yerinden etmeyecek, sosyal konutların yapıldığı, hepimizin birlikte, aynı yerde yaşamaya devam ettiğimiz bir kentsel dönüşüm modeli öneriyoruz. Kentsel dönüşüm adı altında soylulaştırmaya karşıyız. Sizlerle birlikte karar vereceğiz. Kaybedecek bir günümüz bile yok. Bu konuda Genel Başkanım Sayın Özgür Özel’e söz verdim. Biz geleceğiz ve kentsel dönüşümü yapacağız.” diye konuştu.

 

“KONAK’TAKİ SPOR ALANLARINI ARTIRACAĞIZ”

Mutlu, bir mahallelinin gençlerin sosyalleşecek ve spor yapacak ortam bulamadıklarını ifade etmesi üzerine “Konak’ta spor alanlarımız yetersiz. Bu da başka sorunları beraberinde getiriyor. İzmir’de özellikle gençler arasında giderek yaygınlaşan madde kullanımının önüne geçmek için spor alanlarının, gençlik merkezlerinin, sosyal ve kültürel etkinlik merkezlerinin sayısını artırmamız gerekiyor. Bu alanların sayısını ve niteliğini de artıracağız” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum