• Reklam

Bornova'da sinemaya destek! Kısa Film Yapım Destek Programı

İZMİRLİ sinema tutkunlarına proje yapım ve eğitim desteği veren Bornova Belediyesi Film Ofisi (BBFO), 'Kısa Film Yapım Destek Programı' kapsamında bu yıl da ekipman ve proje danışmanlığı desteğini sürdürdü. Program kapsamında belirlenen 8 filmin çekimleri yapıldı.

Bornova'da sinemaya destek! Kısa Film Yapım Destek Programı
19 Ağustos 2022 - 10:52 - Güncelleme: 19 Ağustos 2022 - 10:54

Geleceğin sinemacılarını yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren ve sinema sektörüne pek çok isim kazandıran Bornova Belediyesi Film Ofisi (BBFO), yeni sinemacılara kısa film yapım desteği veriyor. Program kapsamında filmlerini hayata geçirmek isteyen yönetmen ve yapımcılar çekimlerini İzmir'de gerçekleştirecekleri kısa film projeleri ile başvuruda bulunuyor. İçlerinden seçilen projelere ücretsiz olarak ekipman sağlanırken, BBFO'nun uzman kadrosuyla proje danışmanlığı desteği de veriliyor.

Bu yıl 'BBFO Kısa Film Yapım Desteği' programından Ayşenur Karasu'nun "Anılar Çadırı',  Berkant Bilgi'nin 'Kuşbakışı Etkisi', Burak Budak'ın 'Seyirci', Ebru Ülengin'in 'Sadece Bir Anlık', Enes Erkut'un 'Yabancı', Evrim İnci'nin 'Duvar', Mert Yaran'ın 'Anket' ve Umut Şen'in 'Kaldırım Taşları' adlı projeleri destek aldı. Belgesel, kurmaca ve animasyon olarak farklı türlerde hayata geçirilen 8 filmden 6'sının çekimleri tamamlanarak post-prodüksiyon aşamasına geldi.

BBFO, sektörden ağırladığı konuklarla görüntü, ses, kurgu gibi konularda atölye çalışmaları ve film çözümleme etkinlikleri düzenliyor. Aynı zamanda film alanında eğitim, etkinlik, gösterim ve söyleşiler de gerçekleştiriyor.

'SANATIN VE SANATÇININ HER ZAMAN YANINDAYIZ'

BBFO ile sinemaya yeni isimler kazandırdıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, "Sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız. Düzenlediğimiz kurslardan yetişen yeni sinemacıların başarılıları bizi mutlu ediyor. Daha önceki yıllarda yapım desteği verdiğimiz filmlerden 'CESS" ve 'Dönüş' belgeseli dijital platformlarda da yayınlandı. Verdiğimiz destekler bu yıl da sürecek" dedi.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum