• Reklam

Bornova'da hareket başladı! Bisikletle, havuzda her yerde

BU sene "Çeşitlendirerek Devam Et" sloganıyla tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan "Avrupa Hareketlilik Haftası" Bornova Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerle kutlanıyor. Hafta kapsamında Bornova Belediyesi'nin düzenlediği su topu müsabakası Çamdibi Kapalı Yüzme havuzunda yapılırken, Trekking etkinliği Homeros'ta gerçekleşti. Büyükpark'tan başlayan bisiklet turu ise Belkahve Atı Anı Evi'nde son buldu.

Bornova'da hareket başladı! Bisikletle, havuzda her yerde
20 Eylül 2022 - 11:28 - Güncelleme: 20 Eylül 2022 - 11:32

Bu sene "Çeşitlendirerek Devam Et" sloganıyla tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan "Avrupa Hareketlilik Haftası" Bornova Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerle kutlanıyor. "Avrupa Hareketlilik Haftası" çerçevesinde düzenlenen Su Topu maçı Çamdibi'nde geçtiğimiz ay hizmete açılan Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nda yapıldı. Bornova Belediyesi personeli ile su topu bilen Bornovalılar arasında gerçekleşen müsabaka berabere sonuçlandı. Profesyonel trekking sporcularının katıldığı Homeros Vadisi Trekking etkinliği ise yüzlerce doğa tutkulunu bir araya getirirken, bisikletçiler de İzmir'in kurtuluşunun 100. Yılı şerefine pedallarını çevirdi.

SPOR VE HAREKET SAĞLIKTIR

Bornova Belediyesi'nin "Avrupa Hareketlilik Haftası" için hazırladığı programda spor etkinliklerinden ağaç dikimine kadar birçok aktivitenin yer aldığı belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Homeros Vadisi Trekking etkinliği, bisiklet turu ve su topu maçlarını gerçekleştirdik. Her gün ilçenin farklı noktalarında Pilates ve Yoga dersleri devam ediyor. Ayrıca Bornovalıların katılımı ile bisiklet park yerleri montajları ve anket çalışmaları da yapacağız. Haftaya çocuklarında katılımını sağlamak için Yunus Emre Mahallesi'nde Bornova'daki ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılımı ile zeytin fidanı dikimi gerçekleşecek. Spor ve hareket sağlık demektir. Etkinliklerimizde bizimle birlikte olan herkese teşekkür ederiz" dedi. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum