• Reklam

Bodrum yağmura yine teslim! Evleri su bastı

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, kuvvetli yağış 3'üncü gününde de etkili oldu. Yüksek kesimlerden inen yağmur suları ev ve iş yerlerine doldu. Cadde ve sokaklar dereye döndü. Gevşeyen toprak nedeniyle inşaatın istinat duvarı çöktü, bir otomobil dere yatağına sürüklendi. Tedbir amacıyla çevredeki evler boşaltıldı.

Bodrum yağmura yine teslim! Evleri su bastı
11 Ocak 2022 - 21:59 - Güncelleme: 11 Ocak 2022 - 22:00
Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü, 9 Ocak'tan itibaren Bodrum için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Önceki gün ve dün etkili olan yağmur, bugün de etkisini gösterdi. Yalıkavak, Geriş, İslamhaneleri ve Kadıkalesi mahallerindeki ev ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı. Mandalina bahçeleri başta olmak üzere birçok tarım arazisine su doldu. Cadde ve sokaklar dereye döndü, sürücüler zor anlar yaşadı. Polis, su altında kalan bazı yolları kapatırken, alternatif yollardan kontrollü geçiş sağlandı. Denizin rengi de derelerle taşınan sel su nedeniyle kahverengiye döndü.

İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ, OTOMOBİL DERE YATAĞINA SÜRÜKLENDİ

Eskiçeşme Mahallesi'nde inşaat halindeki bir evin istinat duvarı çöktü. Ekipler, çevrede güvenlik önlemi aldı, bölgedeki evler tedbir amaçlı boşaltıldı. Mumcular Mahallesi'nde park halindeki otomobil, sel sularıyla dere yatağına sürüklendi. Otomobil, kepçeyle çıkarıldı.

Sazköy Mahallesi'nde ise bir çiftlikte mahsur kalan büyükbaş hayvanlar, belediye ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. İtfaiye, belediye ekipleri, su tahliye çalışmalarını sürdürürken, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve beraberindeki heyet, Geriş ve Yalıkavak Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Evi ve bahçesi yağmur sularıyla dolan Mehmet Özyılmaz, "Burada eskiden su giderleri vardı. Giderin borusunu küçük döşediler. Su gidecek yer bulamayınca evime doldu" diye tepkisini dile getirdi.

MAHSUR KALAN YAŞLI KADINI POLİS KURTARDI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde kuvvetli sağanağın neden olduğu su baskınlarında, Yalıkavak Mahallesi'ndeki evinde mahsur kalan yaşlı bir kadın, Muğla 9112 Arama Kurtarma Araştırma Derneği ve polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

BELEDİYEDEN YARDIM

Öte yandan, Bodrum Belediyesi Kültür Sosyal İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından su baskınlarında zarar gören evlerde yaşayan vatandaşlara yatak, battaniye, kumanya ve çocuk bezi başta olmak üzere çeşitli yardımlarda bulunuldu. Desteklerin sağlandığı saha çalışmalarında Belediye Gıda A.Ş. ekiplerince sıcak yemek dağıtımı da yapıldı. Ayrıca, barınma ihtiyacı olan vatandaşlar için Gümbet Mahallesi'nde bir otelde misafir edilecekleri bildirildi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum