• Reklam

Bodrum halk plajlarında vatandaşın isteğine göre çalışma

MUĞLA'nın Bodrum Belediyesi ekipleri, halk plajlarında sezon öncesi başlattıkları çalışmaları vatandaşlardan gelen talep ve şikayetler doğrultusunda da sürdürmeye devam ediyor.  

Bodrum halk plajlarında vatandaşın isteğine göre çalışma
13 Eylül 2022 - 16:15 - Güncelleme: 13 Eylül 2022 - 16:16

Belediye bünyesinde bulunan Kumbahçe, Gümbet, Ortakent, Bitez, Turgutreis Amiral Kafe önü, Gümüşlük, Bölme, Gündoğan ve Türkbükü halk plajlarında, Bodrum Belediyesi tarafından turizm sezonu öncesi gerçekleştirilen çalışmalar, sezon boyunca vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda da sürdürülüyor. Koyunbaba Mahallesi'nde gerçekleşen 'Halk Buluşması'nda bir vatandaşın, Bölme Halk Plajı'na engelli platformu talebinde bulunması üzerine, Destek Hizmetler Müdürlüğü ekiplerince yapımı tamamlanan engelli platformu plaja yerleştirildi. Vatandaşlardan gelen her talebi hızlı bir şekilde yerine getirdiklerini belirten Bodrum Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü İzzet Mert Kallem, turizm sezonu öncesi ve sonrasında vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:  "2021 yılında 64 adet halk plajı varken 2022 yılında 77 adet halk plajı ile vatandaşlara hizmet sağlıyoruz. Halkın kullanımı için öncelikle sahil düzenlemesi ile başladığımız plajlara bin 826 şemsiye, 29 duş, 25 tuvalet, 51 soyunma kabini, engelli ahşap yürüyüş yolu, 2 adet görme engelli parkuru, 8 adet engelli platformu, 7 adet yüzer şezlong yerleştirdik. 60 plajda yüzme kulvarı güvenlik şamandırası çekili. Mavi bayraklı halk plajlarında 2 kişilik olmak üzere 22 cankurtaran bulunuyor. Plajlarımızın bakım, onarım faaliyetleri günlük denetimler ile tespit edilip ivedilikle müdürlüğümüzce yapılıyor."

'PLAJLARDAKİ MOBİL KAFE SAYISININ ARTIRILACAK'

Koyunbaba Halk Buluşması'nda vatandaşlardan gelen belediye kafe talebi üzerine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, halk plajlarını ve buralarda vatandaşın en uygun hizmeti en iyi şekilde alabilmesini çok önemsedikleri belirterek, göreve geldiklerinden bu yana halk plajlarında 2 plaj kafe ile hizmet verildiğini, bu sayının ise bu yıl itibariyle mobil kafelerle birlikte 8'e yükseldiğini söyledi. Aras ayrıca, mobil kafelerle ilgili vatandaşlardan gelen olumlu görüşler üzerine Bodrum genelindeki plajlardaki mobil kafe sayısının artırılacağını, Koyunbaba ve Bölme halk plajlarında da öncelikle mobil kafe olmak üzere önümüzdeki yaz öncesi birçok çalışmanın bitirileceğini ifade etti.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum