• Reklam

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: İzmir halkı 'keşke' diyor

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın vefa buluşmaları programı kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "Yerel seçimlerin üzerinden neredeyse 3,5 yıl geçti. Eş zamanlı ve karınca modeli çalışmalarımızda en çok tercihinde pişmanlık duyan seçmen bizi durduruyor. İzmir halkı 'keşke' diyor. Yerel hizmete o kadar aç kaldılar ki, sorunlar o kadar aştı ki boylarını; 'Keşke, AK Parti'nin adayına oy verseydim' diyenlerin sayısı giderek artıyor" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: İzmir halkı 'keşke' diyor
13 Eylül 2022 - 16:16 - Güncelleme: 13 Eylül 2022 - 16:18

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın vefa buluşmaları programı kapsamında, partinin önceki dönem yerel seçimlerinin belediye başkan adaylarıyla bir araya gelindi. İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin başkanlık yaptığı toplantıda, seçimlerden bu yana ilçelerdeki yerel hizmetler, sorunlar ve çözüm önerileri de masaya yatırıldı. Toplantıda; CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 9 Eylül'ün 100. yıl söylemleri de gündeme geldi. Konunun hassasiyetinin altını çizen Sürekli, "Soyer, göreve geldiği andan itibaren, krizlere ve sorunlara imza attı. Genel siyaset yapmayı seviyor.  Ama sevmekle kalmıyor. Tarihi gerçekleri yok sayacak kadar ileri gidiyor. Osmanlı'yı, atalarımızı bir kalemde silecek kadar ileri gidiyor. 100. yılı kutlama bahanesiyle, Atinalı dostlarıyla ortak mesajlarını veriyor. Tepkiler büyüyünce de TV kanallarını gezerek kendini aklamaya çalışıyor. Ama, yine de düşmana dost demekten vazgeçmiyor" ifadelerini kullandı.

'CHP İDARESİNDEKİ İLÇELERDE DÜŞ KIRIKLIĞI'

CHP idaresindeki ilçelerde büyük bir düş kırıklığının hakim olduğu söyleyen Sürekli, "İzmir halkı bugün; büyükşehir ve ilçelerimizde CHP'nin hizmetinden memnuniyet duymuyor. İzmir merkezinden yükselen koku, ilçelerimize kadar sirayet etmiş, bıçak kemiklerine dayanmış durumda. Alt yapı yönetimlerindeki her ilçede işkenceye dönüştü. Sorunlar, İzmirlilerin boyunu aştı. Bugün 'keşke' deme noktasına geldilerse, bizlerin sorumluluğu da artıyor demektir. Bunu unutmamalıyız" dedi.

'İZMİR'İ, SİYASET AŞKLARINA FEDA EDİYORLAR'

İzmir ve ilçelerinin CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in siyaset aşkına feda edildiğini söyleyen Sürekli, şöyle konuştu: "İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını, büyük zaferi kutladık. Ancak, siyaseti, kendi ilişkileri ve dostlarının diliyle yapan Soyer'in kabul edilemez söylemlerinin gölgesinde geçti. Önümüzde Cumhuriyetin 100. yılı var elbette ruhuna uygun biçimde, coşkuyla kutlayacağız. Ancak, Soyer'in bu tarihi günü kim ve ne için feda edeceği konusunda tedirginiz. Bu tarihleri anmak ve kutlamanın; millete hizmet, ülkeye hizmetle vücut bulduğunu hatırlatmak isteriz."

'MARİFETSİZLERİN ELİNE BIRAKMAYACAĞIZ'

"2023 Genel seçimleri ilk hedefimiz. Önce Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtirecek, İzmir'i temsil görevini yine layıkıyla yerine getirecek vekil sayımızı arttıracağız'' diyen Sürekli, ''Bu seçimler gerçekten çok önemli. Çünkü; 21 yılın emeği, 21 yılın örgüsü ve Türkiye'miz için tek tek yakalanan hedefler, bir bir ayağa kaldırdığımız şehirlerimiz, ilçelerimiz var. Bunu heba ettirmeyeceğiz. Hiçbir stratejisi ve projesi olmayan, basiretsiz ellere bırakmayacağız. Yaptıkları yapacaklarının teminatı olan, sayısız eser ve reforma imza atmış bir parti olarak; 2024'te de şehirlerimizi, ilçelerimizi; insanımızı bu marifetsizlerin eline bırakmayacağız" diye konuştu. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum