• Reklam

Bergama Belediyesi Aşevi'nden her gün 700 kişiye sıcak yemek

İZMİR'in Bergama ilçesindeki aşevi yeni hizmet binasına taşındı. Törende konuşan Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Bugün açılışını yaptığımız aşevi, yeni binasında yılın 365 günü ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hijyenik koşullarda sıcak yemek hizmeti vermeye devam edecek" dedi.

Bergama Belediyesi Aşevi'nden her gün 700 kişiye sıcak yemek
03 Aralık 2022 - 12:50 - Güncelleme: 03 Aralık 2022 - 12:52

Uzun yıllar Kınık Garajı yanında hizmet veren Bergama Belediyesi Aşevi yeni hizmet binasına taşındı. Eski Tekstil Fabrikası'nda düzenlenen yeni aşevi hizmet binasının açılışına İlçe Kaymakamı Avni Oral, Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama'da aşevi hizmetini ilk olarak başlatan AK Parti önceki dönem Belediye Başkanı Raşit Ürper, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Deniz Doğan, Cumhur İttifakı AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, MHP İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Engin, Hizmet-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, protokol üyeleri, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Bu hizmetimiz ile vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Kınık Garajı'nda hizmet vermeye çalışan aşevimiz ne yazık ki çok uygun olmayan koşullarda bulunuyordu. Bugün açılışını yaptığımız yeni binasında ise yılın 365 günü ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hijyenik koşullarda sıcak yemek hizmeti vermeye devam edecek. 2004-2009 yılları arası dönemin AK Partili Belediye Başkanı Raşit Ürper tarafından başlatılan aşevi hizmeti bugün açılışını yaptığımız yeni binasında 5 yıldızlı otel mutfağı konforunda hizmet sunmaya devam edecek. Belediyemizin, ilçe kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın, hayırsever vatandaşlarımızın yardımları ile aşevimiz günde üç kap sıcak yemek çıkarmaya aralıksız devam ediyor. Hayırsever vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim" dedi.

HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Her gün 700 kişiye üç kap sıcak yemek çıkaran aşevinin bununla yetinmediğine dikkat çeken Başkan Koştu, "Belediyemize ait üç araç ile aşevimizden her gün ihtiyaç sahiplerimizin evine kadar sıcak yemek servisi yapıyoruz. 15 personelimiz manevi hazzı yüksek bu kutsal görevi yapmaya gayret gösteriyor. Bu yıl Kurban Bayramı'nda 11,5 ton et bağışı yapılan aşevinde yıllık yaklaşık 2 ton salçanın kullanıldı. 6 bin litre ayçiçek yağı, 8 ton kuru fasulye, 10 ton pirinç, 8 ton makarna, 5 ton nohut kullanıldı. Ayrıca 250 bin 000 adet ekmek ve gelen bağışlar haricinde 8 ton et ile 20 bin ton beyaz ete daha ihtiyaç duyuyoruz. Bugüne kadar yardımlarını esirgemeyen hayırseverlerimizden yine bağışta bulunmalarını bekliyoruz. Her birisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Her birisinden Allah razı olsun. Hayırlarını Allah kabul etsin" diye konuştu. (DHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum