• Reklam

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Aliağa'da engellilerle buluştu

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin 'Türkiye Yüzyılı Buluşmaları' kapsamındaki bu defaki durağı Aliağa ilçesi oldu. Esnaf ve teşkilatlarını ziyaret ederek bölge ilçe başkanları ile toplantı yapan Sürekli, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajını, engellilerle birlikte verdi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Aliağa'da engellilerle buluştu
03 Aralık 2022 - 12:48 - Güncelleme: 03 Aralık 2022 - 12:49

AK Parti Hükümetlerinin 21 yıldır engelli vatandaşlar için gösterdiği gayrete vurgu yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, bu alandaki çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.
Sürekli, "Türkiye, 21 yılda dünyanın en geniş sosyal güvenlik ve sağlık sistemini hayata geçiren bir ülke. Hiçbir vatandaşımızı bu ağın dışında bırakmamak için büyük özen gösterdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi, 'Türkiye'yi büyütürken, üretimi artırırken, istihdamı teşvik ederken hiçbir ayrım yapmadan yol aldık. Engelli vatandaşlarımız, kardeşlerimiz bu noktada her zaman önceliğimizdi. Yasal güvence ve pozitif ayrımcılık için somut adımlar attık. Geçtiğimiz yılın rakamlarına göre, 62 bin 337 engelli ataması gerçekleştirdik. 128 Engelli Gündüz Yaşam Merkezi'ni hizmete sunduk. Sağlıktan siyasete, bilimden eğitime her alanda kendilerine öncelik tanıdık, yol açtık. Kamu Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sayısı 2002'de 21 iken, bugün 110'a yakın. 81 ilde partimiz bünyesinde kurduğumuz Engelli Koordinasyon Merkezleri aracılığı ile gece gündüz yanlarındayız. Engelsiz, yenilikçi politikalar üretmeye devam ediyoruz" dedi.
Engelleri aşmanın inanmakla mümkün olduğunu belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sözlerine şu ifadelerle devam etti; "Asıl engel, şefkat ve sevgi mahrumiyetidir. Bunun telafisi zordur. Burada bir kez daha gördüm ki, engeli ne olursa olsun hayat yaşama sevinci ve hedeflerini asla terk etmeyecek zihinler, yürekler var. Onlar ellerinden geleni yapıyor. Bizler de öyle. Ancak bu yetmez, yerel idarelerin çalışmaları, hatta her bireyin katkısı önemli. Çünkü engelli olmak sadece bir sağlık meselesi değil. Günlük hayatın içinde, şehirlerin kentsel ve sosyal dizaynında da zorlarını kolaylamak yerel idarelerin de işi ve sorumluluğudur. Onların azim ve kararlılıkları, elde ettikleri başarılar bizleri gururlandırdığı gibi örnek de teşkil ediyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya çağırıyorum" diye konuştu.

Aliağa, Kınık, Bergama, Dikili ve Foça ilçe başkanlarıyla bir araya gelen ve Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi'ni ziyaret eden Başkan Sürekli, teşkilata 2023 mesajlarını verirken, esnaf kesimiyle birlik ve beraberliklerini daha da güçlendirdiklerini söyledi. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum