Bayraklı'nın arşivinde dijital dönem! İZKA'dan belediyeye hibe

  BAYRAKLI Belediyesi, fiziksel arşivin dijital ortama aktarılması projesi kapsamında İzmir Kalkınma Ajansı'ndan hibe almaya hak kazandı. Buna göre, ilk olarak teknik birimlerin tüm evrakları taranarak 17 ay içinde dijital sisteme aktarılacağı bildirildi.

  Bayraklı'nın arşivinde dijital dönem! İZKA'dan belediyeye hibe
  29 Ocak 2023 - 11:02 - Güncelleme: 29 Ocak 2023 - 11:04

  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Çağın gerisinde kalmadan teknolojik yeniliklerle arşivimizi daha güvenli hale getiriyoruz. Proje sayesinde vatandaşımızın ihtiyacı olan bilgi ve belgelere daha hızlı ve kolay ulaşım sağlayacağız" dedi.

  İzmir Kalkınma Ajansı'nın '2022 yılı Kamuda Dijital Dönüşüm Mali Destek Programı' kapsamında fiziksel arşivin dijital ortama aktarılması projesini hazırlayan Bayraklı Belediyesi, 25 katılımcı arasından hibe almaya hak kazandı. Başarılı bulunan 8 çalışmadan biri olan projeye göre 17 aylık sürede teknik birimlerin arşivindeki yüz binlerce evrak tek tek taranarak dijital ortama aktarılacak. Tek merkezde toplanacak verilere ulaşmak daha hızlı ve kolay olacak. Ayrıca arşiv güvenliği sağlanarak vatandaşın işlemleri daha kısa sürede sonuçlanacak. Fiziksel arşivin dijital ortama aktarılmasıyla ilgili 154 teknik personele belge ve arşiv yönetimi eğitimleri verilecek.  Bundan sonra belediyeye gelecek tüm evraklar da dijital arşive işlenerek burada saklanacak. Böylece hem zaman kaybının hem de kağıt israfının önüne geçilmiş olunacak.

  DAHA HIZLI VE GÜVENLİ

  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "ağın gerisinde kalmadan teknolojik yeniliklerle arşivimizi daha güvenli hale getiriyoruz. Proje sayesinde vatandaşımızın ihtiyacı olan bilgi ve belgelere daha hızlı ve kolay ulaşım sağlayacağız. En yeni teknolojileri yakından takip ederek, vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmak, aynı zamanda israfın ve zaman kaybının da önüne geçmek istiyoruz. Bu kapsamda projemizi değerli bulan İZKA'ya teşekkür ediyoruz" dedi. (DHA)

  YORUMLAR

  • 0 Yorum