• Reklam

Ayı saldırısından yaralı kurtulan adam: Siz bir de ayıyı görün, daha perişan

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde evinin bahçesinde ayı saldırısına uğrayıp, yaralanan ve hastanede tedaviye alınan Şener Yıldız isimli çiftçi, ayının ‘çok daha kötü’ durumda olduğunu söyledi. Yıldız, “Ayıyla 2-3 dakika güreştik. Beni bu hale getirdi ama bir de siz ayıyı görün. Ayı daha perişan” dedi.

Ayı saldırısından yaralı kurtulan adam: Siz bir de ayıyı görün, daha perişan
20 Kasım 2021 - 00:01

Tokat’ın Reşadiye ilçesi Bostankolu köyünde evli ve 2 çocuk babası çiftçi Şener Yıldız, el arabasıyla bahçe gübre taşırken ayıyla karşılaştı. Yıldız’ın iddiasına göre ayıyla uzun süre boğuşup güreştiler. Kollarından ve ayaklarından yaralanan Yıldız, “Siz bir de ayıyı görün” dedi.

Boğulma sonrası ayı, bahçeden kaçtı. Bacağından ve vücudunun farklı yerlerinden yaralanan Yıldız’ı, köylüler Reşadiye Devlet Hastanesi’ne götürdü. Yıldız, buradaki ilk tedavisinin ardından Tokat Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

‘AYAĞIMA PENÇE VURDU’ 

DHA’nın aktardığına göre; ayıyla bahçede karşılaştığını söyleyen Şener Yıldız, “Arkamdan bir ses geldi. Döndüğümde ayıyı gördüm. Bana doğru geliyordu. Bağırarak saldırdı. İlk önce bacağımdan tuttu sonra ayağıma pençe vurdu. Ben de o anda ayıyı kucakladım. Başka yerime zarar vermesin, diye” şeklinde konuştu.

‘KALDIRDIM YUVARLADIM’

2-3 dakika ayıyla güreştiklerini kaydeden Yıldız, “Ayıya sarıldığım zaman kollarımı ısırmaya başladı. Kollarımı ısırmaya başlayınca o can havliyle ayıyı kaldırdım yuvarladım. Ben orada kaldım. Daha sonra ayı çekti gitti. Ayıyla 2-3 dakika güreştik. Komşularım yakındı, yardım istedik. Reşadiye Devlet Hastanesi’ne getirdiler. Oradan da buraya” dedi.

‘BENİ BU HALE GETİRDİ AMA BİR DE SİZ AYIYI GÖRÜN’

Ölümle burun buruna geldiğini söyleyen Yıldız, ”O anda mücadele etmem gerekiyordu. Kaçma şansım yoktu. Kaçma şansım olsaydı kaçardım. Domuz olsa fazla saldırmıyor ama ayı yükseğe de çıksan peşinden çıkıyor yani. Kaçmaya çalışsam daha büyük darbeler alabilirdik. O anda sadece kurtulmak istiyorsun. Bundan sonra bahçeye falan çıkmayız yani ayı nereye giderse gitsin. Beni bu hale getirdi ama bir de siz ayıyı görün. Ayı daha perişan” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum