AK Partili Saygılı'dan Soyer'e 'deprem' cevabı

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Başkan Soyer'e yüklendi: Hükümet; rezerv alanda 3 bin 657 adet konut 68 adet ticari bağımsız bölüm, proje alanında bin 395 adet konut, 189 adet ticari bağımsız bölüm yaptı. Onların ellerinde bir heykel, bir de ‘Örnekköy faciası’ var!’

  AK Partili Saygılı'dan Soyer'e 'deprem' cevabı
  30 Ekim 2023 - 17:43
  AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremin yıl döneminde hükümete yönelik eleştirilerine, ‘’Ellerinde bir heykel, bir de ‘Örnekköy faciası’ var! Soyer; İzmir depreminin 3. yıl dönümünde ayıplarını örtmenin yolunu yine hükümete yüklenmekte bulmuş. 30 Ekim 2020’den bu yana 3 bin 657 adet konut 68 adet ticari bağımsız bölüm teslim eden merkezi idareye suç atmanın ilk izahı: Acizlik!  Yıkımın olduğu bölgedeki proje alanında bin 395 adet konut, 189 adet ticari bağımsız bölümü kısa süre içinde hayata geçiren merkezi idareyi suçlamanın bir diğer izahı: Korku!’’ ifadelerini kullandı.

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e şu şekilde cevap verdi:
  "Her işlerinde olduğu gibi; ‘Deprem’ hezimetlerine de aynı kılıf! Sorumluluğu üstlerinden atmakta üstlerine yok! İzmir’in canı yanalı 3 yıl oldu; ellerinde bir heykel, bir de ‘Örnekköy faciası’ var! Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer; İzmir depreminin 3. yıl dönümünde ayıplarını örtmenin yolunu yine hükümete yüklenmekte bulmuş. Bir tür, minareyi çalan hikayesi… Ama kılıf, hep aynı kılıf!
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın iki yıl önce 7 ayrı projeyle hayata geçirdiği deprem konutlarını yok sayarak; 30 Ekim 2020’den bu yana 3 bin 657 adet konut 68 adet ticari bağımsız bölüm teslim eden merkezi idareye suç atmanın ilk izahı: Acizlik!  
  Yıkımın olduğu bölgedeki proje alanında bin 395 adet konut, 189 adet ticari bağımsız bölümü kısa süre içinde hayata geçiren merkezi idareyi suçlamanın bir diğer izahı: Korku! Ne açıklayabiliyorlar ne de gizleyebiliyorlar!
  Henüz Örnekköy’de baştan göçen, her anlamda çürük kooperatif projelerinin karanlık yüzünü açıklayamayan; deprem anıtı ve çokça edebiyat yapmak dışında deprem ve dönüşüm konusunda hiç efor sarf etmeyenlerin suç bastırma çabaları; bir çırpınışın sonucudur.
  İzmir’i yöneten CHP’li idarenin; İzmir’in deprem dönüşümü ve dirençli bir kent yaratma çalışmaları –mış gibi yapmanın ötesine gitmemiştir ve tam bir fiyaskodur. Malum gün yaklaştıkça da acizliklerini ve korkularını gizlemeleri zorlaşmıştır. Hükümetimiz ise; bugüne kadar olduğu gibi, İzmir’in derdine derman olmaya, geleceğine yatırım yapmaya devam edecektir.’’

  YORUMLAR

  • 0 Yorum